رییس فدراسیون کوهنوردی: صعود کوهنورد بجنوردی به قله کی۲ بی‌نظیر بود

بجنورد- ایرنا- رییس فدارسیون کوهنوردی گفت: حسین بهمنیار کوهنورد بجنوردی نخستین ایرانی بود که بدون اکسیژن به قله «کی۲» در کشور پاکستان صعود کرد و این ورزشکار افتخاری بزرگ برای کشور و خراسان شمالی است.

رضا زارعی روز شنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: صعود اولین ایرانی و کوهنورد استان به قله «کی۲» موجب شد تا یکی از نشریات آمریکایی از آقای بهمنیار به عنوان کوهنوردی قدرتمند یاد کند.

وی در ادامه با بیان اینکه تکمیل دیواره سنگ نوردی شیروان از اولویت های فدارسیون است، یادآور شد: با توجه به استعدادهای خوبی که خراسان شمالی برای رشته های کوهنوردی وجود دارد، شیروان جزو شهرستان هایی است همیشه پیگیر تخصیص اعتبارات برای تکمیل این مکان ورزشی است.

زارعی با بیان اینکه تمرکز فدارسیون روی باشگاه های کوهنوردی است، خاطرنشان کرد: باشگاه های کوهنوردی است تعاملات خوبی با بخش خصوصی برای جذب حامیان مالی دارد.

رییس هیات کوهنوردی با اشاره به فعالیت باشگاه های کوهنوردی گفت: هم اکنون محدودیتی برای تمدید مجوز فعالیت باشگاههای کوهنوردی کشور وجود ندارد.

افسانه حسامی فر تک کاندیدای ریاست هیات کوهنوردی استان خراسان شمالی در این انتخابات بود و توانست با کسب ۱۳ رای از ۱۳ رای اخذ شده، رییس این هیات ورزشی شود.

به گزارش ایرنا، بیش از هزار و ۶۰۰ کوهنورد زن و مرد اکنون به صورت سازمان یافته در هیات کوهنوردی خراسان شمالی عضویت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha