سامانه ناپایداری جوی تا دوشنبه در سمنان با یخبندان و سرما همراه است

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: سامانه بارشی فعلی در استان تا روز دوشنبه یخبندان، کاهش دما و احتمال کولاک و برف به همراه دارد.

به گزارش ایرنا، ایرج مصطفوی روز شنبه به رسانه ها افزود: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، پیش بینی شرایط جوی روزهای آتی از سامانه جوی متاثر خواهد بود.

وی در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار گفت: نفوذ جریانات ناپایدار به استان سمنان در اثر این سامانه از بعد از ظهر جمعه آغاز شد و نوع مخاطره آن بارش باران و برف، مه آلودگی و کاهش دید، وزش باد شدید ،احتمال کولاک، کاهش نسبی دما است.

مصطفوی ادامه داد: بارش باران و برف دربرخی نقاط به ویژه در ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان و مه آلودگی و کاهش دید در ارتفاعات و نواحی کوهستانی و محورهای شمالی پیش‌ بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه وزش باد شدید در برخی نقاط و با شدت بیشتر در نواحی جنوبی و بخشهایی از شمال استان دور از انتظار نیست تاکید کرد: احتمال کولاک برف نیز در ارتفاعات و نواحی شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

وی یادآور شد: متوسط دمای هوای شهرهای استان متاثر از این سامانه بارشی بین سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

وی منطقه اثر فعالیت این سامانه را بارشهای پراکنده باران و برف از نواحی شمال غربی و غربی و از امروز بارشهای پراکنده به ویژه در ارتفاعات شمالی و شمال غربی استان، وزش باد شدید عنوان کرد.

مصطفوی ادامه داد: فعالیت این سامانه برای فردا یکشنبه به صورت وزش باد شدید است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: اثر مخاطره این سامانه به صورت لغزندگی، یخبندان، کاهش دید و امکان اختلال در تردد در محورهای کوهستانی و نواحی شمالی استان است.
وی گفت: مهمترین توصیه های هواشناسی برای روزهای آینده خودداری از کوهنوردی، احتیاط در تردد در محورهای شمالی و کوهستانی و مجهزبودن به تجهیزات زمستانی، تمهیدات لازم در حفاظت از محصولات کشاورزی و تنظیم دمای گلخانه ها و مرغداری ها است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه زمان پایان حضور این سامانه ناپایدار جوی در استان تا روز دوشنبه است افزود: تا آن روز شهرهای شهمیرزاد و رضوان دمای منفی پنج درجه سانتیگراد را تجربه می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =