۲۲طرح منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان دهه فجر افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۲۲ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری این استان در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، جعفر مرادی حقیقی روز شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از این طرح ها در وسعت ۱۴ هزار و ۶۰۷ هکتار هزینه شده است.
وی بیان کرد: ۲۱ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری و یک ۱طرح جنگل کاری ( احداث سکوی بتنی تولید نهال ) دهه فجر امسال در تمام شهرستان‌های استان سمنان به صورت همزمان افتتاح می شود.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان هدف از اجرای طرح‌های آبخیزداری را کنترل رسوب و کاهش خسارات ناشی از سیلاب، حفاظت آب و خاک، جلوگیری از فرسایش و بهبود شرایط زیست محیطی، کاهش خسارت های ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی دانست.
مرادی حقیقی بهبود اشتغال و ارتقای درآمد روستائیان، جوامع محلی و آبخیزنشینان، بالا بردن ارزش‌های زیست محیطی تفرجگاهی مناطق زیر پوشش طرح‌های آبخیزداری را از دیگر اهداف اجرای طرح‌های آبخیزداری برشمرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان خاطر نشان کرد: عملیات آبخیرداری در یک هکتار بین ۱.۵ تا پنج برابر دبی چشمه‌ها و قنات‌ها را افزایش می‌دهد که این موضوع، مهاجرت معکوس به روستاها را در پی دارد.

ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن‌ سال ۱۳۵۷ بود و ۲۲ بهمن همان سال انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ایام الله دهه فجر نام گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها