گازرسانی به کجور نوشهر تا قبل از پایان کار دولت آغاز می شود

نوشهر - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز مازندران از پایان مرحله نخست مطالعات اولیه و نقشه‌برداری برای گازرسانی به بخش کجور شهرستان نوشهر خبر داد و گفت که عملیات اجرایی این طرح هم تا پیش از پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا ، حمزه امیرتیموری روز شنبه در نشستی به همین منظور در فرمانداری نوشهر افزود : نقشه فاز نخست این طرح به طول حدود ۴.۵ کیلومتر که از شهرک صنعتی "مرزن آباد چالوس" شروع می شود و تا منطقه "دوآب " بخش کجور پایان می یابد ، آماده شده ولی برای اجرای این مرحله نیاز به مجوز و پاسخ استعلامات دستگاه های مرتبط از جمله اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

وی اظهار داشت : برابر مطالعات انجام شده با توجه به واقع شدن قطعه چهارم آزاد راه تهران - شمال (مرزن آباد - چالوس ) نقشه ای که برای مرحله نخست اجرای این طرح تهیه شده کمترین آسیب را به مستحدثات موجود در مسیر اجرا این طرح وارد می کند.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران گفت : فاز دوم این طرح نیز از منطقه دوآب به شهر "پول " مرکز بخش کجور است که به رغم سهولت دریافت مجوزها ، سخت ترین کار در اجرای این طرح است.

وی افزود : نقشه های آماده این طرح ظرف مدت ۲ هفته آینده به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و دیگر ادارات ذیربط ارسال خواهد شد و امیدواریم مسئولان این نهادها با سرعت بیشتری به نامه ها پاسخ دهند تا فاز نخست این طرح تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم اجرایی شود.

امیرتیموری گفت که اعتبارات لازم برای گازرسانی به کجور هم تامین شده است.

فرماندار نوشهر هم در این نشست با اشاره به تامین گاز مورد نیاز کجور از طریق حمل کپسول به وسیله ۲ دستگاه تریلر به ایستگاه های تقلیل فشار گاز سی ان جی و تبدیل آن به گاز طبیعی در ایستگاه های مستقر در شهر پول و کجور ، گفت : این روش در فصل سرد سال به خاطر برفگیر بودن جاده منطقه کارساز نبود در نتیجه گازرسانی به این منطقه مطالبه جدی مردم منطقه است.

طرح گازرسانی به روش گاز فشرده (CNG) در شهرهای پول و کجور نوشهر در شهریورماه سال ۱۳۹۷ با اشتراک یکهزار و ۴۰۰ خانوار به بهره برداری رسید. طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای تامین گاز مردم این بخش هر روز ۶ دستگاه تریلر، گاز سی ان جی را به شکل کپسول از نوشهر و چالوس به ایستگاه های تقلیل فشار گاز در شهرهای پول و کجور انتقال داده و پس از کاهش فشار گاز وارد شبکه گاز شهری می شود.

سعید یزدانی اجرای گاز رسانی به نقاط روستایی بخش کجور پس از چهار دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جزو خواسته های بحق مردم این منطقه دانست و تاکید کرد : برای شتاب بخشی در اجرای این طرح این آمادگی وجود دارد که از همه ظرفیت ها و توانمندی های موجود بهره برد و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

وی از مسئولان شرکت گاز مازندران خواست تا ۲ هفته آینده نامه نگاری ها برای دریافت پاسخ استعلام از ادارات مد نظر را نهایی کنند و از ادارات پاسخ دهنده استعلامات هم خواست تا در کمترین زمان در این راستا گام بردارند تا با اجرای این طرح یک کار ماندگار از این دولت برای مردم کجور به یادگار باقی بماند.

بخش کجور نوشهر با دست کم ۱۲ هزار نفر جمعیت ثابت و ۲۵ هزار نفر جمعیت متغیر دارای ۲ نقطه شهری و  ۶۸ نقطه روستایی است که در فاصله ۷۵ کیلومتری مرکز شهرستان نوشهر قرار دارد .            

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها