انجمن اسلامی معلمان سبزوار خواستار ثبت ملی "روز سرباز قانونمدار" شد

سبزوار- ایرنا- انجمن اسلامی معلمان سبزوار با ارسال نامه‌ای به وزیر کشور خواستار دعوت از سرباز نیروی انتظامی ماجرای اخیر در تهران به سبزوار برای دلجویی و اقدام برای نامگذاری چهارم بهمن ماه به نام "روز سرباز قانونمدار" شد.

معاون انجمن اسلامی معلمان سبزوار روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: رفتار نماینده مردم این شهرستان با سرباز راهنمایی و رانندگی اتفاق ناخوشایندی بود که فضای منفی علیه این منطقه ایجاد کرد.

مجید دواچی افزود: در این باره بازخوردهایی از جانب برخی شهروندان دریافت شد لذا به منظور دلجویی از سرباز وظیفه شناس، جایگاه سربازان و دیده شدن زحمات آنها نامه ای از سوی انجمن اسلامی معلمان سبزوار خطاب به وزیر کشور ارسال شد.

انجمن اسلامی معلمان سبزوار در این نامه که در فضای مجازی منتشر شده نوشت: حادثه ناگوار برخورد فیزیکی با عابد اکبری سرباز وظیفه شناس نیروی انتظامی در تهران گرچه فضای کشور را برای چند روز ملتهب ساخت ولی با حمایت وسیع مردمی از سربازان خدوم این کشور، پایان خوشی را رقم زده و به محبوبیت هر چه بیشتر جوانان رشید ایران اسلامی انجامید. لذا از آن جا که شهرت سبزوار به عنوان شهر فرهنگ پرور در این رویداد تا حد زیاد مخدوش شده است، تدبیر ایجاب می‌کند جنابعالی و مسوولان محلی برای اعتلای نام دیار سربداران پیشقدم شده و جبران مافات نمایند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: انجمن اسلامی معلمان به عنوان نماینده بخشی از فرهنگیان سبزوار مجموعه ای از پیشنهادات خود را به امید اجرایی شدن به حضور شما تقدیم می کند که بدین شرح است: با عنایت به اهمیت اقدام سرباز "عابد اکبری" در پاسداشت قانون، انتظار می رود تمهیدی در نظر بگیرید تا از طریق شورای فرهنگ عمومی کشور نامگذاری روز چهارم بهمن ماه به نام "سرباز قانون مدار" تا حصول نتیجه پیگیری شود.

این نامه می‌افزاید: از سرپرست فرمانداری شهرستان سبزوار بخواهید تا نسبت به دعوت رسمی از این سرباز وظیفه شناس در شورای اداری و مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی این شهرستان اقدام و از ایشان به نحو مناسب دلجویی و تجلیل نمایند و با توجه به شرایط کرونایی موجود تمهیدی اندیشیده شود تا جلوه هایی از رشادت های سربازان کشور به نحو مطلوب در فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و برنامه شاد به نمایش درآید.

در ادامه این نامه آمده است: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش تدبیری اتخاذ شود که در زمان مناسب نمایندگانی از سربازان در مدارس ابتدایی حضور یابند تا زمینه آشنایی دانش آموزان با خدمات آن ها فراهم شود.

اوایل هفته جاری فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد یک مامور راهنمایی و رانندگی که دوران خدمت سربازی خود را می‌گذراند نزدیک منطقه دروازه دولت تهران، ‌ مقابل خودرو "علی اصغر عنابستانی" نماینده مردم سبزوار ایستاده و به خاطر اینکه به دلیل جلوگیری از ورود خودرو وی به خط ویژه اتوبوسهای تندرو از او سیلی خورده است به شدت اعتراض دارد.

فرمانده کل نیروی انتظامی و دیگر فرماندهان این نیرو نیز به صورت رسمی به رفتار این نماینده مجلس یازدهم اعتراض کرده و خواهان رسیدگی فوری به موضوع شدند.

پس از حجم گسترده اعتراضات و فشارها، عنابستانی با انتشار یک ویدئو در فضای مجازی به خاطر این اقدام از مردم و مامور مجری قانون عذرخواهی کرد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها