تشریح برنامه‌های کارگروه کودک و نوجوان ستاد دهه‌فجر آذربایجان شرقی

ایرنا-تبریز- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه‌فجر این استان را تشریح کرد.

علی بینش روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تبیین دستاوردهای انقلاب و افزایش مشارکت آینده‌سازان میهن اسلامی در اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های دهه‌مبارک‌فجر از جمله اهداف کارگروه کودک و نوجوان در طراحی و اجرای برنامه‌های بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است.

 مسئول کارگروه کودک و نوجوان ستاد بزرگداشت دهه‌فجر آذربایجان شرقی با قدردانی از مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش به ویژه معاونت پرورشی آن، بهزیستی و صداوسیمای آذربایجان شرقی در اجرای برنامه‌های این کارگروه، افزایش فعالیت‌های فرهنگی هنری در فضای مجازی در کنار اجرای مهرواره‌های متناسب با شعار سال یعنی جهش تولید و تبیین این موضوع برای مخاطبان را از جمله ویژگی‌های برنامه های کودک در دهه فجر دانست.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، اجرای مهرواره مشاغل، افتتاح نمایشگاه دست سازه های بومی و محلی، برگزاری ویژه برنامه فرهنگی هنری ویژه کودکان و نوجوانان مناطق محروم و حاشیه نشین با مشارکت دفاتر تسهیل‌گری استانداری و اجرای ده‌ها کارگاه هنری و ادبی در فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان با موضوع دهه مبارک فجر را از جمله برنامه‌های بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد.

بینش، برگزاری مسابقات هنری نظیر عکس نوشت و دابسمش از سرودهای انقلابی و خوشنویسی از شعارهای دوران انقلاب و نیز اجرای کارگاه ادبی "انقلاب اسلامی در آینه ادبیات"  را از این ویژه برنامه‌های مناسب دهه فجر امسال برای کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی دانست.

وی افزود: انجمن‌های عکاسی، شعر، داستان، نمایش و سرود که با حضور نوجوانان مستعد و برگزیده استان تشکیل شده است، جلسات ویژه‌ای به همین مناسبت در ایام‌الله دهه‌فجر برگزار خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرهای مختلف آذربایجان شرقی برنامه های متنوعی را در قالب مسابقات و کارگاه‌های هنری و ادبی به مناسبت دهه مبارک فجر تدارک دیده‌اند، گفت: بسیاری از این برنامه‌ها در فضای مجازی و به صورت برخط در سامانه kpf.ir با مشارکت کودکان و نوجوانان علاقه‌مند برگزار خواهند شد.

بینش افزود: همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر نیز ویژه برنامه‌هایی در سراسر استان اجرا می‌شود.

کارگروه کودک و نوجوان ستاد دهه‌فجر استان آذربایجان شرقی با مسئولیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حضور ادارات سازمان‌های مختلف استان تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها