پیگیر بهره‌مندی کوهنوردان از مزایای قهرمانی المپیک هستیم

بجنورد- ایرنا- رییس فدراسیون کوهنوردی گفت: هر چند قهرمانان کوهنوردی همانند سایر رشته‌های ورزشی هم‌اکنون از برخی مزایا استفاده می‌کنند اما، همچنان پیگیر بهره‌مندی کوهنوردان از مزایای قهرمانان المپیک هستیم.

رضا زراعی روز شنبه در مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی اظهار داشت: از دهه ۷۰ که رتبه‌بندی هیمالیانوردی بر اساس ارتفاع قله محسوب می شد، اقداماتی برای بهره مندی قهرمانان این رشته از مزایای قهرمانان المپیک انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه قهرمانان این رشته ورزشی از برخی مزایای دانشگاهی برخوردارند، افزود: با توجه به آیین نامه های وزارت ورزش و امور جوانان کشور ورزشکاران این رشته از بسیاری مزایای قهرمانان المپیکی چون پاداش قهرمانی و تبدیل وضعیت در استخدامی ها محروم هستند.

رییس فدراسیون کوهنوردی با بیان اینکه بهره مند نشدن کوهنودارن از این مزایا نشانگر نوعی نقص در آیین نامه ها است، تصریح کرد: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور قهرمانان کوهنوردی به این زودی از این مزایا بهره مند نخواهند شد.

زارعی با اشاره به اینکه هیات کوهنوردی خراسان شمالی نقاط قوت زیادی برای کسب افتخار و عنوان برای کشور دارد،  یادآور شد: کسب حداکثر آرای رییس هیات کوهنوردی استان در مجمع انتخابات این رشته ورزشی، نشانگر انتظارات زیاد و سنگینی وظیفه ریاست این هیات ورزشی در چهارسال آینده است.

افسانه حسامی فر تک کاندیدای ریاست هیات کوهنوردی خراسان شمالی در این انتخابات بود که توانست با کسب ۱۳ رای از ۱۳ رای اخذ شده، رییس این هیات ورزشی شود.

دیدار با استاندار خراسان شمالی و بررسی مشکلات و درخواست های کوهنوردان استان از دیگر برنامه های سفر یکروزه رییس فدارسیون کوهنوردی به خراسان شمالی است.

به گزارش ایرنا، بیش از هزار و ۶۰۰ کوهنورد زن و مرد اکنون به صورت سازمان یافته در هیات کوهنوردی خراسان شمالی عضویت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha