ستاد توسعه فناوری نانو از طرح‌های نوآورانه نانویی حمایت می‌کند

تهران - ایرنا- طرح‌های نوآورانه نانو (نانومچ) مورد حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می‌گیرند.

فراخوان «نانو مچ» برای حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه نانو منتشر شد تا محصولات فناورانه این حوزه سریع‌تر به بازار برسند و از آنها حمایت‌های لازم انجام شود.

طرح‌های نوآورانه فناوری نانو یا نانومچ عنوان یک برنامه دائمی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری است. تسریع و تسهیل تجاری‌سازی محصولات نانو و حمایت از پژوهشگران و شرکت‌های نوپا هدف از آن است.

هم اکنون فراخوان نهمین دوره نانو مچ منتشر شده است. با توجه به این فراخوان فناورانی که محصول اولیه خود را تولید کرده‌اند یا درصدد تجاریسازی آن هستند از اول تا پایان بهمن ماه سال جاری برای ثبت طرح خود مهلت دارند تا طرح نوآورانه خود را توسعه دهند. طرح های پس از ارزیابی فنی و تجاری از حمایت ها برای توسعه محصول خود برخوردار می شوند.

همچنین با زیرساخت های حمایتی این برنامه مانند خدمات، تسهیلات، آموزش و مشاوره تیم ها محصول اولیه خود را توسعه می دهند و آن را آماده ورود به بازار می کنند. طرح‌های دریافتی در زمینه هایی مانند «فنی»، «نو بودن»، «نانویی بودن» و «قابلیت تجاری» مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرند. همچنین، تیم‌ها در صورت ورود به مصاحبه، از نظر معیار «تعامل و انگیزه» نیز بررسی می‌شوند.

در این برنامه، طرح‌هایی پذیرفته می‌شوند که نمونه اولیه‌ای از آن‌ها ساخته شده و مبتنی بر نیاز صنعت باشد. مشابه داخلی نداشته یا در صورت وجود مشابه، بهبود کیفیت، خواص و کاهش هزینه نسبت به آن داشته باشند. انطباق محصول با تعاریف نانو نیز از دیگر شاخصه‌های مهم در پذیرش طرح‌ها است

به گزارش ایرنا، فناوری نانو یا نانوتکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد و ایران تاکنون در این زمینه پیشرفت‌های زیادی را کسب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha