۱۸ عنوان برنامه هنری در اردبیل برگزار می‌شود

اردبیل- ایرنا- رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: برای گرامی‌داشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، این مجموعه برگزاری ۱۸ عنوان برنامه فرهنگی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش ایرنا، امیر رجبی روز شنبه در این زمینه بیان کرد: برگزاری محفل شعرخوانی انقلاب، نشست تخصصی تاثیر انقلاب اسلامی بر ادبیات پایداری کشورهای منطقه، برگزاری نمایشگاه حضوری و مجازی هنرهای تجسمی با موضوع استکبار ستیزی و مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌ها است.

وی افزود: اجرای موسیقی، برگزاری محفل خاطره انقلاب، رونمایی از  ۲ عنوان کتاب «ما ملت امام حسینیم» و « از دل کویر تا اوج آسمان»، انتشار فراخوان ملی خوشنویسی«ایران دل»، رونمایی و اکران فیلم‌های تولیدی سال ۱۳۹۹ حوزه هنری استان اردبیل بخشی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی شده در سالگرد دهه مبارک فجر امسال است.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌های هنرهای تجسمی در سه رشته نقاشی، خوشنویسی و پوستر با موضوع ایثار اجتماعی و زنان ایثارگر، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری مسابقه سرود «حماسه نواسی» با مشارکت نهادهای فرهنگی، تولید ۲ عنوان برنامه تلویزیونی و رادیویی با مضامین دهه فجر بخش دیگری از برنامه‌ها برای گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب است.

وی با تاکید بر اینکه دهه فجر مقطع رهایی ملت ایران است، ادامه داد: انسان‌های بپا خاسته و از جان گذشته با عزمی پولادین سرنوشت مملکت خود را به دست گرفتند و همگی خواستار انحلال حکومت پهلوی و تشکیل حکومت اسلامی شدند و از این رو در دهه فجر، اسلام تولدی دوباره یافت و این برهه در تاریخ ایران نقطه‌ای تعیین‌کننده و بی‌مانند به شمار می‌آید.

۱۲ بهمن‌ماه سالروز بازگشت معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) به میهن پس از سال‌ها تبعید تا ۲۲ بهمن‌ماه، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ "ایام‌الله دهه فجر" نام‌گذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها