سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید درصنعت برق سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: سه هزار و ۸۰ میلیارد ریال از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید تا زمان حاضر، در حوزه توسعه زیرساخت‌های توزیع برق استان سرمایه‌گذاری شد.

به گزارش ایرنا، سید محمد موسوی زاده روز شنبه به رسانه ها افزود: بهره برداری از یک هزار و ۵۳۸ کیلومتر خطوط هوایی و زمینی، نصب یک هزار و ۸۵۴ ایستگاه هوایی و زمینی توزیع برق با ظرفیت ۲۵۲ مگاولت آمپر، دایر کردن ۲۴ هزار و ۷۸۷ دستگاه سرچراغ روشنایی معابر، جذب ۶۹ هزار و ۶۰۲ مشترک جدید و نصب ۷۲۱ انشعاب برق چاه آب کشاورزی، به عنوان فعالیت هایی است که از مرداد ۹۲ تا زمان حاضر به اجرا درآمد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان تاکید کرد: همزمان با دهه فجر امسال ۵۱ طرح عمرانی برق‌رسانی این شرکت با ۴۷۳ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال اعتبار در استان افتتاح می‌شود.

افزود: ۳۶ طرح در قالب توسعه و احداث و اصلاح و بهینه سازی شبکه ها، تجهیزات و تاسیسات توزیع برق، با اعتبار ۳۹۷ میلیارد و ۱۸۷ میلیون ریال، ۱۴ طرح عمرانی برق‌رسانی روستایی با مبلغ ۶۳ میلیارد و ۱۷۶ میلیون ریال و همچنین طرح برق رسانی به روستای چاه مَرعی از توابع شهرستان شاهرود با مبلغ ۱۳ میلیارد ریال، به عنوان طرح های قابل افتتاح این شرکت در چهل و دومین بهار انقلاب است.

وی با بیان اینکه از دهه فجر سال قبل تا کنون ۶۱۴ میلیارد ریال در تاسیسات صنعت توزیع برق استان سمنان سرمایه گذاری شد گفت: احداث ۱۸۶ کیلومتر شبکه هوایی و زمینی، نصب ۲۸۱ پست توزیع برق با ظرفیت ۴۰ مگاولت آمپر، جذب هشت هزار و ۴۶۹ مشترک جدید، برق‌رسانی به روستای کلاته میرزا، نصب ۲ هزار و ۱۲۲ دستگاه سرچراغ روشنایی معابر و برقراری ۱۰۵ انشعاب برق برای چاه های آب کشاورزی، از جمله اقدامات صورت گرفته از بهمن سال ۹۸ تا بهمن امسال محسوب می شود.

۹۴ درصد تاسیسات توزیع برق سمنان ثمره انقلاب اسلامی

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با اشاره به این که بیش از ۹۴ درصد تاسیسات صنعت توزیع برق استان سمنان پس از انقلاب اسلامی ایران احداث و به بهره برداری رسید افزود: احداث ۱۱ هزار و ۴۳۲ کیلومتر شبکه، نصب هشت هزار و ۱۵۰ پست توزیع برق با قدرت یکهزار و ۳۸۳ مگاولت آمپر، جذب ۳۵۱ هزار و ۷۹ اشتراک برق، برق رسانی به ۴۱۵ روستا، نصب ۲ هزار و ۶۹۳ انشعاب برق چاه آب کشاورزی و برقراری ۱۱۷ هزار و ۴۹۱ دستگاه سرچراغ روشنایی معابر،  به عنوان دستاوردهای پس از انقلاب اسلامی در عرصه خدمت رسانی است.

۱۶.۶۱ درصد مشترکان شرکت توزیع برق استان سمنان از آغاز طرح برق امید تا آبان امسال مشمول طرح برق امید شدند و صورت حساب با مبلغ «صفر» برای آنان ارسال شد.

به گزارش ایرنا، ۵۲ هزار و ۴۵۹ اشتراک خانگی در استان سمنان از تخفیف پرداخت بهای مصرفی برق در طرح برق امید برخوردار شدند.

از مجموع کل مشترکان برق خانگی در استان سمنان، ۴۰ هزار و ۷۹۸ مشترک شهری و ۱۱ هزار و ۶۶۱ مشترک روستایی استان سمنان نیز مشمول طرح برق امید شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =