مناطق آبی رنگ کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۵ شهرستان افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: با آبی شدن وضعیت شهرستان کیار از روز شنبه ۱۱ بهمن، پنج شهرستان این استان همچنان در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار گرفتند.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر شهرستان‌های کوهرنگ، بن، سامان، خانمیرزا و کیار در وضعیت آبی(کم‌خطر) شیوع کرونا و پنج شهرستان شهرکرد، بروجن، اردل، لردگان و فارسان در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.

وی تصریح کرد: با این وجود با توجه به اینکه جمعیت شهرستان‌های زردرنگ بیش از شهرستان‌های آبی رنگ است در رنگ‌بندی کلی، استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت زرد قرار گرفته است.

شیرانی در ادامه از تداوم ثبات کاهش شیوع کرونا در استان خبر داد و گفت: طی یک ماه اخیر تعداد بیماران بستری، سرپایی و مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان از ثبات نسبی برخوردار بود، اما طی روزهای اخیر علائمی مبنی بر خطر افزایش کرونا در استان گزارش شده که رفع این خطر رعایت بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی را می‌طلبد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ماهیت شیوع ویروس کرونا سینوسی شکل(موج‌دار) است، خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون سه موج شکل گرفته که موج سوم شدیدتر بود و اگر مردم و مسئولان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام لازم را نداشته باشند خطر شکل‌گیری موج چهارم وجود دارد.

شیرانی افزود: زنگ خطر شکل‌گیری موج چهارم با صعودی شدن شیوع کرونا در برخی استان به صدا درآمده و در این استان نیز با افزایش تعداد بیماران سرپایی این احتمال وجود دارد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha