کرونا جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان را ۳۵ درصد کاهش داد

زاهدان- ایرنا- رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از کاهش ۳۵ درصدی جابجایی مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی در این استان در سالجاری تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا خبر داد.

علیرضا کیخا روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یک میلیون و ۶۹۲ هزار و ۸۰۴ مسافر در این مدت در قالب ۱۹۵ هزار و ۹۵۴ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه برون شهری در این مدت در استان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۹۴۳ مسافر و۲۶۳ هزار و ۵۱۴ سفر کاهش ۳۵ درصدی در جابجایی مسافر و ۲۶ درصدی در تعداد سفر داشته است.

وی با بیان اینکه با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا بلیط مسافران اتوبوس‌ها پس از استعلام کد ملی و اطمینان از سلامت آنها صادر می‌شود، افزود: مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی از اول آذر سالجاری ملزم به استعلام وضعیت سلامت خود در سامانه www.smartcard.rmto.ir شدند.

رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان افزود: علاوه‌بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجراست.

وی سفر با ناوگان عمومی مسافربری را ارزان و ایمن دانست و گفت: از مردم و مسافران درخواست می‌شود هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها و رانندگان را از طریق سامانه ۱۴۱ به اداره‌کل راهداری اطلاع دهند تا در کمیسیون‌های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.

کیخا خاطرنشان کرد: هم‌اینک ۲ هزار و۵۹۴ راننده مسافری فعال، ۸۹۲ دستگاه ناوگان اتوبوسی، یکهزار و ۴۲۳ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۴۲ دستگاه ناوگان سواری فعال در حوزه تحت پوشش این اداره‌کل به هموطنان خدمات ارائه می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha