تردد در جاده‌های کوهستانی زنجان با همراه داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر است

زنجان – ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر کولاک و مه گردنه‌های کوهستانی استان را فرا گرفته و تردد در این مسیرها با همراه داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر است.

جواد یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش باران در آزادراه های زنجان – قزوین، زنجان – تبریز، جاده های ترانزیت زنجان – میانه، زنجان – خرمدره – ابهر سطح این مسیرها را لغزنده کرده است که تردد در این مسیرها با رعایت قوانین و مقررات رانندگی به صورت عادی و روان جریان دارد.

وی تاکید کرد: کولاک در گردنه های آق گدیگ، خالنچایی، بادامستان و ذاکر در جاده های زنجان – طارم، زنجان – تهم – چورزق، پاپایی در مسیر زنجان – بیجار، سازین در جاده خدابنده – همدان، قلی کندی و چایرلو در مسیر زنجان – دندی جریان دارد و تردد در این مسیرها ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر است.

معاون راهداری و حمل جاده ای استان زنجان گفت: در این مسیرها علاوه بر کولاک، مه غلیظ نیز دید افقی را کاهش داده است.

یوسفی تاکید کرد: با توجه به مه غلیظ و کولاک در جاده های کوهستانی و گردنه ها رانندگان از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری، فاصله طولی را رعایت و در جاده های کوهستانی از چراغ‌های مه شکن استفاده کنند.

وی اظهارداشت: رانندگان، خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند.
به گفته وی، با توجه به پیش بینی‌های انجام شده از سوی هواشناسی استان زنجان بارش برف و باران تا پایان امروز در استان جریان دارد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: ۵۰ اکیپ های راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب‌العبور این استان مستقر هستند.
به گزارش ایرنا، این استان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این مقدار، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha