پیش بینی وزیربهداشت روسیه از فروکش کردن کرونا در این کشور

مسکو - ایرنا - وزیر بهداشت روسیه پیش بینی کرد که شیوع بیماری کرونا در روسیه پس از دو ماه فروکش می کند.

به گزارش ایرنا میخاییل موراشکو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ماههای فوریه و مارس (دو ماه آینده) در وضعیت شیوع کرونا در روسیه مهم و تعیین کننده خواهند بود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش های ممکن را برای مقابله با کرونا بکار می گیریم، ادامه داد که  معتقدم  پس از ماه مارس (نیمه اول فروردین ماه سال آینده) کرونا در روسیه رو به کاهش خواهد گذاشت.

وزیر بهداشت روسیه یادآورشد که اکنون تخت های بیمارستانی برای بستری کردن بیماران کرونایی در روسیه به اندازه کافی وجود دارد و به همین دلیل در صورت نیاز لازم است که بویژه افراد سالخورده بستری شوند.  

موراشکو گفت: صلاح می دانیم که حتی در شرایطی که حال بیماران کرونایی وخیم نیست در بیمارستان بستری شوند و این برای پیشگیری از شیوع کرونا مهم و موثر خواهد بود و این اقدام برای حداکثر کمک به بیماران و حفظ جان آنها اهمیت فراوان دارد.  

پیشتر "ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری روسیه نیز گفت که اقدام های انجام شده در این کشور برای مقابله با ویروس کرونا به طور کلی نتایج مثبتی به همراه داشته است به طوری که این بیماری همه گیر درحال عقب نشینی است.

به گزارش ایرنا، پوتین روز پنجشنبه در جلسه هیات دولت این کشور با ارزیابی وضعیت شیوع کرونا افزود: «تعداد بیماران و موارد مرگ و میر در حال کاهش است و افرادی که بهبود یافته اند به طور پیوسته از تعداد کسانی که اخیراً بیمار شده اند فراتر رفته است».

به گفته پوتین، میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری در روسیه در مقایسه با سایر کشورها کمتر است.  

 پوتین تصریح کرد که  نسبت افراد آلوده به کووید ۱۹ در روسیه در هر ۱۰۰ هزار نفر ۴ برابر کمتر از سایر کشورها است.

در روسیه، ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار نفر به کویید-۱۹ مبتلا شده و ۷۲ هزار و ۱۸۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در شبانه روز اخیر در این کشور ۱۹ هزار و ۲۳۸ نفر به بیماری کرونا مبتلا یا تست کرونای آنها مثبت بوده است و ۵۳۴ نفر هم بر اثر این بیماری جان خود را ازدست داده اند.

اکنون حدود ۵۰۰  هزار بیمار کرونایی در بیمارستان های روسیه بستری هستند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان