جهش جدیدی در معادن آهن هرمزگان با انجام سرمایه‌گذاری‌های بزرگ رقم خورد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: در حوزه معادن آهن و پهنه های معدنی استان با انجام سرمایه‌گذاری‌های بزرگ جهش جدیدی صورت گرفته است.

فریدون همتی عصر جمعه در بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری در معادن بخش فین بندرعباس افزود: از جمله این اقدام می‌توان به احداث کارخانه کنسانتره در منطقه رضوان بخش فین با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریالی برای احداث این کارخانه اشاره کرد.
وی بیان داشت: در حال حاضر این طرح معدنی ۹۵ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم تا اسفندماه سالجاری خط تولید آن آماده افتتاح و راه‌اندازی شود.
استاندار هرمزگان ادامه داد: این مجموعه توانسته برای ۳۰۰ نفر ایجاد اشتغال کند که ۱۷۰ نفر از آن‌ها نیروهای بومی بخش فین هستند.
همتی، سرمایه گذاری ها در معادن بخش فین را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: این طرح‌ها از پیشرفت خوبی برخوردار هستند و مردم بخش فین نیز در اجرای آن‌ها همکاری مناسبی داشته‌اند.
وی یادآورشد: همچنین سرمایه‌گذاران طرح‌های معدنی کمک‌های اجتماعی خوبی در بخش فین انجام داده‌اند و با بهره برداری از این طرح‌ها ایفای نقش اجتماعی سرمایه‌گذاران در منطقه بسیار بیشتر خواهد شد.
وی به ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در حوزه معادن هماتیت در هرمزگان اشاره کرد و گفت: این سرمایه‌گذاری‌ها در راستای تکمیل چرخه فولادسازی در استان صورت گرفته است.
استاندار هرمزگان روز جمعه و طبق برنامه جمعه سفرها و در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بخش فین بندرعباس سفر کرد و طرح‌ها و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی این بخش و همچنین مسایل و درخواست های مردم این منطقه را مورد بررسی قرار داد.
این سفر یک روزه با هدف حضور در جمع مردم و بازدید و بررسی و رفع موانع شرکت‌های معدنی سنگ آهن آک کهور و طرح توسعه تولید کنستانتره آهن در این منطقه انجام شد.
شرکت آک کهور سالانه ۳۵۰هزارتن سنگ آهن هماتیتی تولید می‌کند و تاکنون ۷میلیون تن ذخیره قطعی در این پهنه معدنی شناسایی شده و هم اکنون ۸۸ نفر به صورت مستقیم در این واحد معدنی مشغول به کار هستند.
یک سرمایه گذار خارجی نیز برای مشارکت در این طرح که تا کنون بیش از ۱۹۵میلیاردتومان در آن سرمایه گذاری صورت گرفته ،اعلام آمادگی کرده است.
حضور در نماز جمعه و گفتگوی بی واسطه با مردم و نشست با دهیاران نیز بخشی دیگر از برنامه های استان هرمزگان در این سفر بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =