۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۱
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84203402
۱ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- کشف محموله چوب قاچاق در ششتمد، فرسودگی ۵۰ درصد شبکه آبرسانی خواف و برگزاری آیین باستانی جشن سده در ششتمد از مهمترین خبرهای کوتاه روز جمعه در خراسان رضوی هستند.

ششتمد- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ششتمد گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره هزار و ۵۰۰ کیلو گرم چوب تاغ قاچاق از تاغزارهای این شهرستان کشف و ضبط شد. زهرا ابارشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی گزارش همیاران طبیعت و پیگیری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی افراد متخلف در این زمینه شناسایی و بازداشت شدند. وی ادامه داد: متخلفان پس از قطع درختان تاغ و بارگیری محموله چوب قاچاق با یک دستگاه وانت نیسان در حال خروج از منطقه بودند که در دام ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی گرفتار شدند. 

خواف - رییس اداره امور آب و فاضلاب خواف گفت: ۳۰ درصد شبکه توزیع و انتقال آب مناطق شهری و ۵۰ درصد شبکه روستایی این شهرستان فرسوده است. سید حسن رضائیان روز جمعه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۱۰ ماه امسال حدود ۳۴ درصد از مجموع ۸۳۷ کیلومتر شبکه توزیع خواف اصلاح و سه هزار و ۱۰۰ مورد اتفاقات در شبکه توزیع و انتقال آب مناطق شهری و روستایی خواف رفع شد. وی ادامه داد: طی این مدت هزار و ۲۵۷ رشته انشعاب آب و فاضلاب در خواف نوسازی شده و هزار و ۱۹۳ انشعاب آب به متقاضیان مناطق شهری و روستایی واگذار شده است. مدیر امور آب و فاضلاب خواف با بیان اینکه این اداره ۵۲ میلیارد ریال  بابت خدمات از مشترکان طلبکار است، خواستار توجه بیستر آنان نسبت به پرداخت به موقع قبوض آب شد.

ششتمد- آیین جشن باستانی سده جمعه شب با حضور جمعی از شهروندان و علاقه‌مندان به آیین‌های کهن و جوانان در مرکز شهرستان ششتمد برگزار شد. یک پژوهشگر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: جشن سده یکی از آیین‌های کهن و تاریخی شهرستان ششتمد است که هرسال در نیمه نخست بهمن ماه به مدت سه شب در شب‌های پنجم، هفتم و دهم بهمن برگزار می شود. محمد عبدالله زاده ثانی افزود: در این مراسم مردم آتش می‌افروزند و آش نذری می دهند. وی ادامه داد: این مراسم قدمت بسیار کهن در این شهرستان دارد که در محله بیهق برگزار می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها