دغدغه تولیدکنندگان در فروش کالا کاهش می یابد

کرج- ایرنا- مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: بخشی از نگرانی ها و دغدغه های تولید کنندگان کشور در زمینه فروش کالا در استانها کاهش می یابد.

اصغرنورالله زاده روز جمعه در نشست با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری انتخاب مفید در کرج اظهارداشت: درپی امضای قراردادی بین صندوق کارآفرینی و شرکت مفید در واقع بخش زیادی از نگرانی های تولید کنندگان کوچک و متوسطه کشور در زمینه فروش کالا و تولیدات کالا برطرف می گردد.

وی خاطرنشان کرد: طبق این قرارداد بازارآنلاین عمده فروشی آرکارنو و خرده فروشی کافه کادو که هردو از مجموعه های بزرگ در زمینه فروش آنلاین می باشند، محصولات تولید شده را عرضه می کنند.

وی بیان داشت: در قالب این قرارداد محصولات تولیدی بیش از یک میلیون تولید کننده کوچک و متوسطه و مشاغل خانگی را که از صندوق کارآفرینی امید تسهیلات دریافت کرده اند را به صورت مستقیم به خریداران داخلی عرضه می شود.

وی تصریح کرد: کالاهای تولیدی ایران به تجار کشورهای همسایه و خریداران کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان عرضه می شود.

نورالله زاده با اشاره به اینکه دراین نشست فرآیند تبیین راهبردهای پیشرفت درواحدهای تولیدی کوچک ، متوسط و مشاغل خانگی مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: برای اولین باراست که یک نهاد مالی علاوه بر ارائه تسهیلات مالی برای توسعه کسب و کار به افراد در راستای فروش تولیدات وام گیرندگان و تثبیت کسب و کار آنها اقدام می کند.

وی ادامه داد: امضای این قرارداد درواقع برداشتن گام بلندی با مشارکت بخش خصوصی در راستای برطرف کردن مشکلات تولید و عرضه مستقیم کالاها به دست مصرف کننده است.

 مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد: فروش تولیدات واحدهای کوچک به دلیل عدم توان رقابت با واحدهای بزرگ  و صاحب نام امکان با مشکلات مختلفی روبرو بود که این اقدام نقش موثری در رونق بازار فروش این واحدها و همچنین کوتاه کردن دست واسطه ها داشته باشد.

وی تاکید کرد: آسیب شناسی و مطالعات لازم نسبت به مشکلات تولید کنندگان و تسهیلات گیرندگان از صندوق کارآفرینی مفید و همکاری با این شرکت صورت گرفت و ۵۵ میلیارد تومان برای اجرایی شدن این طرح همکاری اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری انتخاب مفید نیز گفت: از این طریق کالا بدون دخالت دلالان و به قیمت مناسب و مستقیم به فروش می رسد.

محمدرضا اسپرورین افزود: تولید کنندگان از فروش محصولات خود با این روش به صورت نقدی پول دسترنج خود را دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: در این بازار به فروشندگان کالا یک فروشگاه اختصاصی رایگان اختصاص می یابد تا محصولات خود را با قیمت های واقعی عرضه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها