۵۳۲ طرح دهیاری‌های خوزستان در دهه فجر بهره برداری می‌شوند

اهواز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: ۵۳۲ طرح مختلف عمرانی به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در دهیاری‌های استان خوزستان بهره برداری می‌شوند.

فاضل عبیات روز جمعه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این طرح‌ها با اعتباری افزون بر یکهزار و ۱۰۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی اجرای ۳۵ طرح‌ حفاظتی ویژه دهیاری‌های استان خوزستان را یادآور شد و افزود: برای بهره‌برداری از این تعداد طرح مبلغ ۶۶ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال هزینه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: مبلغ ۲۵۵ میلیارد و ۲۶۱ میلیون ریال اعتبار نیز برای اجرای ۱۷۴ طرح در بخش اجرای جوی جدول هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۱۸ پارک و بوستان روستایی با اعتبار ۳۲ میلیارد و ۴۴۲ میلیون ریال ویژه ایام دهه فجر بهره برداری می‌شوند، گفت: ۱۷ زمین ورزشی نیز با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۶۲۴ میلیون ریال در این ایام افتتاح خواهند شد.

عبیات بیشترین میزان اعتبار طرح‌های آماده بهره برداری دهیاری‌های خوزستان در دهه فجر امسال را مربوط به آسفالت معابر دانست و ادامه‌داد: ۵۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۲۲ میلیارد و ۵۴۹ میلیارد ریال در این رابطه آماده افتتاح است.

وی با تاکید بر اینکه روشنایی معابر از جمله مطالبات اهالی روستاهای استان خوزستان است، اظهارداشت: ۱۸ طرح در این رابطه با اعتبار ۳۰ میلیارد و ۸۸۹ میلیارد ریال اجرا شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان یادآورشد: ۱۶۵ طرح زیرسازی معابر در دهیاری‌های استان خوزستان اجرا شده که اعتبار اختصاص یافته برای آنها ۲۸۹ میلیارد و ۹۰۸ میلیارد ریال است.

 وی با بیان اینکه ۴۹ طرح در زمینه کفپوش‌گذاری و پیاده روسازی دهیاری‌ها اجرا شده است، افزود: به‌منظور تکمیل این بخش از طرح‌ها نیز مبلغ ۹۴ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال هزینه شد.

یکهزار و ۹۲۵ دهیاری در استان خوزستان وجود دارد که در ۲۷ شهرستان استان و ۶۵ بخش واقع شده‌اند و جمعیتی معادل یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر را زیرپوشش دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها