وضعیت مشهد از نظر شیوع کرونا دوباره زرد شد

مشهد- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس رنگ بندی جدید نرم افزار ماسک، وضعیت شهر مشهد از نظر شیوع کرونا با افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس از آبی به زرد تغییر کرد.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که هفته گذشته تعداد شهرستانهای با وضعیت زرد در خراسان رضوی ۶ شهرستان بود و وضعیت ۲۷ شهرستان این استان آبی بود.
وی ادامه داد: بر  اساس جدیدترین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علاوه بر مشهد برخی از شهرستانهای خراسان رضوی نظیر  باخرز، خلیل آباد، قوچان، گناباد، سبزوار و نیشابور نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در کشور در حال افزایش است به طوریکه هم  اکنون  ۱۹ مرکز استان کشور از جمله مشهد در  وضعیت زرد قرار دارند، وضعیت یک مرکز استان نارنجی  و ۱۱ مرکز استان  آبی است.
وی افزود: بر اساس رنگ‌بندی وزارت بهداشت، خطر کرونا در وضعیت زرد، متوسط است و فقط گروه شغلی چهار در این شرایط تعطیل است، قوانین وضعیت آبی و زرد نیز شبیه هم است.
رحیمی ادامه داد: در وضعیت نارنجی به معنای پرخطر، سطح شغلی سه و چهار تعطیل هستند و در وضعیت قرمز که به مفهوم خیلی پرخطر است همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل می‌باشند.
۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بر اساس آخرین تحلیلهای آماری اعلام وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی شیوع ویروس همه‌گیر قرار دارند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰۲ میلیون و ۱۳۰ هزار و دو نفر را بیمار کرده و جان دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۸۹۹ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۷۳ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۶۶۳ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۲۶ میلیون ۳۳۸ هزار ۶۰۷ بیمار کووید ۱۹ و ۴۴۳ هزار و ۷۶۹ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه شانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =