امام جمعه پیشوا: شورای نگهبان با دقت بیشتری صلاحیت افراد را تایید کند

تهران- ایرنا- امام جمعه پیشوا گفت: اعضای شورای نگهبان در بررسی صلاحیت افراد برای پذیرش مسوولیت دقت بیشتری داشته باشند تا مدیریت جامعه به دست افراد صالح رسد.

حجت الاسلام روح الله باقری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پیشوا اظهار داشت: مهمترین اصل برای زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) و درک حکومت علوی، انتخاب مدیران اصلح است.
وی افزود: امروز مردم باید به درجه‌ای از شناخت خوب و بد برسند که به هر فردی اجازه ندهند کرسی مسوولیت‌های مختلف در نظام مقدس جمهوری اسلامی را بپذیریند.

وی گفت: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت افراد حداقل‌ها را در نظر می‌گیرند در صورتی که باید فکر کنند این فرد به خواستگاری دختر و ناموسشان آمده و هر آن چه درباره آن فرد سخت‌گیری می‌کنند باید در خصوص صلاحیت افراد برای پذیرش مسوولیت‌ها نیز به کار برند چرا که کشور حتی از ناموس نیز مهم‌تر است و نباید کشور را دو دستی تقدیم افراد بی‌لیاقت کرد.

باقری تأکید کرد: انتخاب افراد صالح به دست مردم است که انجام می‌شود امری که در دوران حضرت علی(ع) محقق نشد و نباید پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر به زمان حضرت علی (ع) و صدر اسلام بازگشت.

وی افزود: اگر می‌خواهیم به عنوان شیعیان حضرت علی(ع) مدیریت جهان را در اختیار بگیریم، ابتدا باید مسائل مربوط به مدیریت داخلی کشور را اصلاح کنیم که این امر در انتخابات پیش رو باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه پیشوا با تأکید بر لزوم حفظ کیان خانواده گفت: هر جا خیانت به مردم و کم فروشی در امور مختلف صورت گرفت ، خانواده بی اصل و نصبی در آن جا دخیل بوده است.

امام جمعه پیشوا افزود: امروز جامعه اسلامی به افزایش نسل شیعه نیاز دارد و رهبر معظم انقلاب بارها از سیاست‌های دهه هفتاد در کم شدن جمعیت استغفار کرده‌اند چرا که  ضرر این کمبود جمعیت را در آینده خواهیم دید.

وی با اشاره به بخشی از نشانه‌های دوران آخرالزمان گفت: این که در آخرالزمان زن‌ها شبیه مردان و مردان همچون زن‌ها می‌شوند و کارهای آنان را انجام می‌دهند، به دلیل برهم خوردن کیان خانواده است و که البته صدا و سیما نیز در این زمینه بی‌تقصیر نیست و با پخش فیلم‌ها و سریال‌هایی که در آن طلاق ترویج داده می‌شود، بنیان خانواده را با مشکل مواجه می‌کند.

باقری تأکید کرد: امروز صهیونیست‌ها تلاش دارند تا با نابود کردن بنیان خانواده، جامعه اسلامی را به چالش کشیده و به هدف خود در تضیف نظام مقدس جمهوری اسلامی دست یابند.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها