۲۴ درصد کلاس‌های درس پایه اول و دوم ابتدایی بوشهر حضوری شد

بوشهر- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با رعای پروتکل‌های بهداشتی ۲۴ درصد دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی استان از ابتدای بهمن به صورت حضوری تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی آموزش و پرورش روز جمعه به نقل از علیمراد کرمی افزود: اگر چه با توجه به شرایط کرونا، مدرسه‌ها به شیوه مجازی فعالیت داشته اند اما تاکید بر این شیوه، دانش آموزان را با آسیب‌های جدی روبرو کرده است به همین دلیل مجوز آموزش‌های حضوری صادر شد.

وی ادامه داد: تا کنون ۲۷.۲ درصد دانش آموزان پایه اول و ۲۲ درصد دانش آموزان پایه دوم ابتدایی در سراسر استان، آموزش‌های خود را به شیوه حضوری ادامه می‌دهند.

کرمی افزود: همچنین ۲۵ درصد از دانش آموزان مدرسه‌های کمتر از ۵۰ نفر در همه دوره‌های تحصیلی، به شیوه حضوری تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: همچنین ۲۱.۲ درصد از گروه دانش آموزان و هنرآموزان هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش درس‌های عملی خود را به شیوه حضوری و سایر درس‌ها را با آموزش مجازی فرا گرفته اند.

کرمی ادامه داد: مدیران مدرسه‌ها با تشکیل گروه‌های ۱۰ نفره تلاش کرده اند شرایط لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را فراهم کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مخالفت اولیا و محدودیت فضا برای فاصله گذاری اجتماعی مهمترین دلیل برای حضور نیافتن دانش آموزان در مدرسه‌ها است.

کرمی با بیان اینکه سلامت دانش آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است، عنوان کرد: به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم که تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن و سالم در مدارسی که شرایط لازم دارند، فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها