بارش برف، دستگاه‌های امدادی خدماتی اندیکا را به حالت آماده‌باش درآورد

اهواز - ایرنا - سرپرست فرمانداری اندیکا با اشاره به آغاز بارش برف در اغلب ارتفاعات این شهرستان گفت: دستگاه‌های امدادی خدماتی شهرستان اندیکا در حالت آماده باش قرار گرفته‌ و تمهیدات لازم در این زمینه پیش بینی شده‌اند.

امرالله نوذری جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تردد در محورهای اصلی و روستایی تا این لحظه برقرار است اما در منطقه تاراز به دلیل بارش برف تردد با زنجیر چرخ و در برخی محورهای روستایی و عشایری تردد به کندی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اندیکا به لحاظ موقعیت جغرافیایی از اقلیم خاصی برخوردار است و در این فصل ارتفاعات کوه‌های کینو، لیله، منار، آلا، جاوی، سفید کوه، دلا، دمه، تاراز و ... سفیدپوش هستند.

سرپرست فرمانداری اندیکا گفت: با توجه به این اقلیم و ظرفیت‌های منحصر به فرد اگر برنامه ریزی مدونی در این زمینه انجام شود این شهرستان می‌تواند به قطب گردشگری و ورزش‌های زمستانه تبدیل شود.

وی افزود: برخی ارتفاعات این شهرستان مانند کوه کینو در چهار فصل سال پوشیده از برف هستند و یکی از بزرگترین یخچال‌های طبیعی کشور در ارتفاعات این کوه شکل گرفته است.

شهرستان اندیکا با سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان و مساحتی حدود ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در میان سلسله کوه های زاگرس واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =