ایجاد بیمارستان‌ ۱۰۰ تختخوابی رضایی دامغان در حال طراحی است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه درمانی برادران رضایی که برای ایجاد بیمارستان دوم شهر درنظر گرفته شده بود، امروز به عنوان بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی درحال طراحی است.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر علیزاده روز جمعه در مصلای امام خمینی(ره) در بین نمازگزاران دامغانی افزود: دامغان به دلیل وجود یک بیمارستان، نیازمند توسعه بهداشت و درمان بیشتر است که در تلاشیم تا با اقدام و توسعه واحدهای درمانی بتوانیم این کمبود را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط و فضای کم درمانگاه تامین اجتماعی دامغان در طی مکاتبه با وزیر و پیگیری های انجام شده، برای تبدیل این درمانگاه به یک پلی کلینیک تخصصی در تلاش هستیم. 

علیزاده همچنین به اجرای طرح آمایش واحدهای دانشگاهی در کشور اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح، هراستان دارای یک دانشگاه معین می‌شود اما در استان سمنان علی‌رغم بالا بودن کیفیت و کمیت دانشگاه دامغان، ۲ دانشگاه سمنان و شاهرود برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است که ما با این نوع انتخاب مخالف هستیم.

وی اضافه کرد: دامغان علی‌رغم بالا بودن ظرفیت خود، به انتخاب دانشگاه مرکز استان به عنوان دانشگاه معین اعتراضی ندارد و اعتراض ما به تبعیض وزارت علوم و انتخاب یک دانشگاه دیگر در این استان است.

رفاه مردم، اولویت طرح‌های مجلس است

علیزاده تصریح کرد: مجلس در تمامی طرح‌های خود رفاه عمومی مردم را در اولویت قرار می‌دهد و در بودجه سال آینده نیز خط قرمز مجلس رفاه، معیشت مردم، تولید و اشتغال است.

وی افزود: مردم بدانند که مجلس‌ انقلابی جدید به دنبال رفع مشکلات است و در عمل ثابت کرد که وادادگی را به عزت و کدخداپرستی را به خداپرستی تبدیل کرده است. 

وی به بیان رهبری در خصوص انتخابات ۱۴۰۰اشاره کرد و گفت: بدون شک تمام مشکلات کشور با انتخاب یک جوان، مومن و حزب الهی رفع می‌شود که این سخنان رهبری می‌تواند نسخه انتخاب یک فرد اصلح برای ریاست جمهوری در انتخابات آینده باشد.

علیزاده در ادامه ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، بیان کرد: امروز کشور ما به جایی رسیده است که آمریکایی که خودرا ابرقدرت جهان می داند، از قدرت کشور ما می‌ترسد و در جواب حمله موشکی ایران به عین الاسد و اعلام شجاعانه این حمله، هیچ غلطی نکرد. 

وی افزود: کشورمادر زمان شاهنشاهی از لحاظ علمی هیچ جایگاهی در جهان نداشت اما امروز دشمنان ما اعلام می‌کنند که ایران در جایگاه ۱۵ علمی جهان قرار دارد و در صورت ادامه دادن روند رو به رشد پیشرفت های علمی در سال ۲۰۴۰ می‌تواند در بین پنج کشور بزرگ علمی جهان بدرخشد.

علیزاده خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی در سال‌های گذشته اعلام کردند که ایران هرگز چهلمین سالگرد انقلاب خود را نخواهد دید اما امروز ایران اسلامی در بیش از چهار دهه با مقاومت خود تحریم های ظالمانه را شکسته است و در اوج قدرت قرار دارد. 

وی به سیره حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: زندگی این حضرت درس های بزرگ تبعیت از ولایت را به ما می دهد که حتی با خوردن سیلی، شکستن پهلو و از دست دادن فرزند ولایت را رها نکرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها