برگزاری مراسم نکوداشت استاد احمد سمیعی گیلانی

تهران- ایرنا- مراسم نکوداشت استاد احمد سمیعی گیلانی به مناسبت صدسالگی وی، فردا (شنبه) برگزار می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان سمت، مراسم نکوداشت احمد سمیعی گیلانی به مناسبت صدسالگی وی در فرهنگستان زبان و ادب فارسی با حضور رییس و معاون پژوهشی سازمان سمت برگزار می‌شود.

در این مراسم که به‌صورت محدود و با سخنرانی شماری از همکاران و دوستداران استاد برگزار می‌شود، علاوه بر حجت الاسلام محمد ذبیحی و حمیدرضا خادمی، رئیس و معاون پژوهشی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، رضا داوری اردکانی، غلامعلی حداد عادل، محمود شالویی، جعفر شجاع کیهانی، فتح‌الله مجتبائی، احمد مسجدجامعی، حسین معصومی همدانی و علیرضا نیکویی سخنرانی خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این مراسم به‌صورت زنده به حساب کاربری فرهنگستان زبان و ادب فارسی در اینستاگرام به نشانی instagram.com/theapll مراجعه کنند.

این مراسم فردا یازدهم بهمن‌ از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ دقیقه برپا می‌شود.

احمد سمیعی گیلانی (زاده ۱۱ بهمن ۱۲۹۹) مترجم، نویسنده و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.

از جمله آثار وی می توان به هزیمت یا شکست رسوای آمریکا، ویلیام لوئیس و مایکل له‌دین (ترجمه)، ۱۳۶۰، ساخت‌های نحوی، نوآم چامسکی (ترجمه)، ۱۳۶۲، آیین نگارش، ۱۳۶۶، دیدرو، پیتر فرانس (ترجمه)، ۱۳۷۳، سالامبو، گوستاو فلوبر (ترجمه)، ۱۳۷۴، شیوه‌نامهٔ دانشنامهٔ جهان اسلام، ۱۳۷۵، نگارش و ویرایش، ۱۳۷۸ و... اشاره کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha