اثرگذاری و عزت سردار سلیمانی به دلیل تکیه بر وعده‌های الهی بود

قزوین – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: اثرگذاری و عزت سردار سلیمانی به دلیل تکیه بر وعده‌های الهی بود که در نهایت به زمینه سازی خروج آمریکا از کل کشورهای اسلامی و منطقه منجر شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین، افزود: خداوند فرموده که با شیطان عهد و پیمان نبندید و با لبخند و خوشرویی با شیاطین سر میز مذاکره ننشینید زیرا اینها دشمن آشکار شما هستند.

وی گفت: خدا فرموده هرکسی که مرا یاری کند او را یاری خواهم کرد، سردار سلیمانی با تاسی از سیدالشهدا گفت ما ملت امام حسینیم و این شهید عزیز در مسیر حق قدم برداشت و خدای متعال از وی حمایت کرد و به او قدرت بخشید.

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: سردار سلیمانی با دست خالی حرکت کرد و سوریه و عراق را آزاد کرد، حزب الله لبنان را به قدرت منطقه تبدیل ساخت و یمن مظلوم و مورد هجوم قصابان صهیونیستی و آمریکایی را نجات بخشید و زمینه ساز اخراج آمریکایی‌ها از کل کشورهای اسلامی و منطقه شد، همچنین صهیونیست‌ها را به ذلت کشاند و به مقاومت اسلامی آبرو بخشید.

امام جمعه قزوین بین کرد: ماهیت سران آمریکایی این است که در دهه ۶۰ هواپیمای مسافربری ایران را با صدها مسافر مظلوم در خلیج فارس مورد حمله قرار دادند و همه مسافران را به شهادت رساندند و افسر نابکار و خونخوار خود را به عنوان قهرمان ملی در کشورشان معرفی کردند. همین آمریکایی‌ها بودند که قانون کاپیتولاسیون را علیه ملت ایران تصویب کرده بودند تا به ما توهین کنند اما امام راحل این توهین را برنتابید و برای حمایت مردم قیام کرد.

وی تصریح کرد: با قیام امام خمینی(ره) که علیه حکومت منفور پهلوی صورت گرفت مردم، نخبگان و علما نیز با ایشان همراه شدند و با یاری خداوند تبدیل به قیام یکپارچه شد، خدای متعال همیشه به عهد و پیمان خود عمل می‌کند و هرکجا ما سر عهد و پیمان حاضر شدیم نتیجه گرفتیم و هر کجا نتیجه نگرفتیم به واسطه بدعهدی خودمان است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: خداوند فرمود کافران اهل کتاب و کافران مشرک هیچ زمانی دلشان نمی‌خواهد که ذره ای خیر به شما برسد، خدای متعال در قرآن کریم به این نکته تاکید کرده و رهبر معظم انقلاب نیز مکررا فرموده است که دشمنان ما قابل اعتماد نیستند.

وی عنوان کرد: پیروزی در انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس، پیروزی در سوریه، یمن و عراق همه نتیجه باقی ماندن بر عهد و پیمان ملت ایران با خدای متعال است.

آیت الله عابدینی اظهار داشت: در هفته پیش رو میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها، سیده نساء العالمین را داریم که این میلاد بزرگ را خدمت همه عاشقان اهل بیت و سادات عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم، در این روز بزرگ، که سالروز میلاد امام راحل است خدای متعال با این هدیه زمینه فراهم آمدن آرمان‌های حضرت فاطمه سلام الله علیها را توسط امام راحل فراهم کرد.

وی افزود: ۱۲ بهمن ماه سالروز بازگشت امام راحل است، در سال ۵۷ فرودگاه را برای حضور امام در ایران بسته بودند و در اطراف فرودگاه درگیری شدیدی برقرار بود، مردم از شهرهای دور برای استقبال از امام در تهران حاضر شده بودند و برای استقبال از امام هیجان زیادی داشتند و امام آمد و دل مردم را شاد کردند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: ۱۲ بهمن ماه آغاز دهه مبارک فجر است و امیدوارم هرچقدر می‌توانیم این دهه را گرامی بداریم، آنهایی که بویی از تقوا برده اند نمی‌توانند نسبت به شعائر الهی همچون دهه فجر و ۲۲ بهمن به آسانی بگذرند اما آنهایی که با تقوا زاویه دارند بسیار خوشحال خواهند شد که انقلاب به فراموشی سپرده شود و در این ایام، بزرگداشتی برگزار نشود که امیدواریم قاطبه مردم ما با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی دین خود را نسبت به انقلاب ادا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اهمیت بهداشت و درمان و توجه به زحمات کادر درمان و اهمیت حضور حامیان کادر پزشکی و اهمیت فعالیت‌های مواساتی که توسط خیرین و فعالان جهادی انجام گرفت بسیار بزرگ بود و از خدای متعال می‌خواهیم که این زحمات را از همه قبول بفرماید.

خطیب نماز جمعه قزوین با تسلیت درگذشت مهرداد میناوند بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان، اظهار داشت: طی روزهای گذشته شاهد درگذشت فوتبالیست عزیز کشورمان و عاشق و دلداده حضرت ابوالفضل(ع) بودیم که این فقدان را به همه مردم عزیز ایران و جامعه ورزشی و عزیزان عرصه فوتبال تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم جوانمردی همه ورزشکاران در همه ایام نصیب مردم ایران شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها