اقدامات و دستاوردهای نظام باید برای نسل جوان تبیین شود

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: اقدامات و دستاوردهای ارزشمند نظام جمهوری اسلامی باید در دهه‌فجر به خوبی برای نسل جدید تبیین شود تا بعدها بتوانیم ترسیم زیبایی از فعالیت‌ها و دستاوردها داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، ماموستا ملا «عبدالرحمن مرادی» در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: باید تبیین درستی نسبت به وقایع انقلاب و نظام طاغوت که به عنوان ژاندارم منطقه بر مردم حکومت می کرد در ابعاد مختلف صورت گیرد تا مشخص شود ایران با انقلاب اسلامی از کجا به این نقطه از تاثیرگذاری و رشد رسیده است.
وی، رشد و توسعه زیرساختی و نرم افزاری در حوزه های هوا و فضا، سلول های بنیادی و علوم پزشکی را از دستاوردهای نظام اسلامی دانست که الحمدالله امروز در دنیا حرفی برای گفتن داریم.
ماموستا مرادی گفت: پیش از انقلاب اسلامی و در زمان طاغوت، کشورهای استکباری می گفتند ایران حتی توان ساخت کوچکترین چیز را هم ندارد، ولی امروزه می بینند که پالایشگاه و پتروشیمی و بسیاری از فناوری ها را هم خودمان می سازیم.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه با تشریح آسیب های اجتماعی و بدبینی ها در جامعه ابراز داشت: سوءظن و بدبینی‌های بی‌جا را می‌توان از جمله عوامل شکل‌گیری اختلاف و تفرقه گرایی و دامن زدن به آتش تشتت و پراکندگی دانست، اسلام چنین روحیه‌ای را مورد پسند قرار نخواهد داد.

وی به بیان آسیبی همچون بهتان و افترا پرداخت و تصریح کرد: بهتان موجب شکاف و اختلاف در جامعه می‌شود و زوال ایمان بهتان زننده را به همراه می‌آورد، امام صادق (رض) می‌فرماید «هرگاه شخص مؤمنی به برادر مسلمانش بهتان بزند و تهمتی به او ببندد، ایمان درونی اش نابود می‌شود، همان طور که نمک در آب نابود می‌گردد».

ماموستا مرادی، جاه طلبی و برتری جویی را از جمله علل مهم اختلاف و دسته بندی‌های یک جامعه دانست اظهار داشت: کسانی که برای خود جایگاه ویژه‌ای قایل هستند و خود را برتر از سایرین می‌دانند، به تدریج برای رساندن خود به جایگاه موهوم دست به اقدامات تجاوزگرانه‌ای می‌زنند.

این مسوو ادامه داد: بخل، حسد و کینه را نیز می توان از انگیزه‌های اختلاف و تفرقه‌گرایی در جامعه به شمار آورد، بدین جهت اسلام این صفات را هم مذموم و منفور و حتی گاهی نابود کننده ایمان افراد قلمداد کرده است.

ماموستا مرادی عنوان داشت: خواهش‌های نفسانی به اندازه‌ای توان دارند که انسان را به نادیده گرفتن موازین تعیین شده وادارند، به گونه‌ای که حتی مقدس‌ترین ایده‌ها و آرمان‌ها را نادیده بگیرد، بسیاری از رفتارهای نابهنجار و حق کشی‌ها و حرمت شکنی‌ها از نفسانیات انسان سرچشمه می‌گیرند، خواهش‌های نفسانی جلوه‌های فراوانی دارد، از عوامل بسیار نیرومند تفرقه و تشتت است.  

سرخط اخبار استان‌ها