امام جمعه کاشان: دهه فجر شناسنامه تمام عیار نظام اسلامی است

کاشان - ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی شناسنامه تمام عیار نظام اسلامی و مهمترین تجربه تاریخ مسلمانان است که با رهبری امام راحل به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه کاشان افزود: امام خمینی (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران توانست با تیزبینی و به راحتی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را ساقط کند.

وی تداوم مبارزه با رژیم طاغوت از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷ را از جمله ویژگی‌های بارز امام راحل برشمرد و تصریح کرد: امام خمینی (ره) توانست مهمترین پیوند را بین خود و مردم برقرار کند، چرا که به قدرت مردم اعتقاد داشت.

خطیب جمعه کاشان با بیان اینکه پذیرش رهبری مردم به صورت مستقیم از دیگر ویژگی‌های امام راحل بود اظهار داشت: امام راحل نماینده معرفی نکرد و با روح عرفانی، عبادی و معنوی به خاطر ضرورت انقلاب، این مسوولیت را پذیرفت.

آیت‌الله سلیمانی، پیش گرفتن سنت و سیره امامان معصوم (ع) را از دیگر ویژگی‌های امام خمینی (ره) عنوان و اضافه کرد: رهبر کبیر انقلاب جلوه‌ای از امام معصوم و پیامبر اسلام (ص) بود.

وی با اشاره به تحرکات داعش در عراق که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از مردم این کشور شد، گفت: این جنایت‌ها همزمان با آیین تحلیف جو بایدن رییس جمهوری آمریکا رخ داد که توجه محافل را به خود جلب کرد.

امام جمعه کاشان تصریح کرد: جو بایدن معاون اول دولت باراک اوباما بود و به گفته هیلاری کلینتون بین این تحرکات و رییس جمهوری جدید آمریکا ارتباط وجود دارد.

به گفته وی، جوبایدن فردی است که‌ پس از حمله گسترده گروهک تکفیری داعش به عراق، طرح تجزیه این کشور به سه بخش شیعی، سنی و کردی را مطرح کرد که اگر تیزبینی آیت‌الله سیستانی و رشادت‌های سردار قاسم سلیمانی نمی‌بود، طرح جو بایدن در عراق اجرا می‌شد.

آیت‌الله سلیمانی ادامه داد: این جنایت تکفیری‌ها برای برپایی جشن و پایکوبی خونین در استقبال از جو بایدن پدرخوانده جریان خودش یعنی داعش بود.

وی افزود: رییس جمهوری جدید آمریکا تا دیروز دستش تا آرنج در خون مظلومان عراق، سوریه و مسلمانان آلوده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =