امام جمعه سبزوار: موضع ما همان مواضع قوه قضاییه است

سبزوار- ایرنا- امام جمعه سبزوار با اشاره به رفتار چند روز پیش نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی با سرباز راهنمایی و رانندگی گفت: موضع خاصی در این باره ندارم و موضع ما همان مواضع سخنگوی قوه قضاییه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به اتفاقی که بین سرباز راهنمایی و رانندگی و نماینده مجلس رخ داد، گفته بود قانون باید مورد احترام همگان باشد و همه اشخاص باید خود را موظف به اجرای قانون بدانند و سمت ها مجوزی برای نقض مقررات نیست و اتفاقا از افرادی که دارای سمت هستند انتظار بیشتری برای رعایت قانون می رود.

وی ادامه داد: سربازان وظیفه نیز هر کجا خدمت می کنند فرزندان ما و ماموران اجرای قانون هستند و همانگونه که احترام به قانون لازم است، احترام به مجریان قانون هم لازم است البته مجریان قانون نیز ضمن اینکه باید اجرای قانون را با صلابت، اقتدار و بدون تبعیض اجرا کنند نباید در مواجهه با افراد مرتکب توهین و اهانت شوند و قوه قضاییه آمادگی دارد به شکایت نیروی انتظامی و شخص سرباز و همچنین نماینده مجلس در چارچوب مقررات رسیدگی کند و نتیجه را هم به اطلاع مردم برساند.

انتشار مطالبی از امام جمعه سبزوار در باره وقایع اخیر کذب است

امام جمعه سبزوار همچنین با اشاره به انتشار مطالبی به نقل از وی در باره رفتار نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی با سرباز راهنمایی و رانندگی گفت: این مطلب کذب در شبکه های معاند خارج کشور تهیه شده بود.

وی افزود: بنده هیچ مصاحبه ای با کانال‌های خبری در باره برخورد نماینده این شهرستان با سرباز پلیس راهنمایی و رانندگی نداشته ام و چنانچه افرادی بتوانند این مطلب و مصاحبه دروغ را ثابت کنند تقدیر می شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیسه ادامه داد: مطالبی از قول بنده در شبکه های مجازی منتشر شد که پس از پیگیری موضوع از طریق پلیس فتا مشخص شد این مطلب در شبکه های معاند خارج کشور تهیه شده است با این حال در رسانه ها و شبکه های داخلی نیز منتشر شد که بلافاصله از سوی دفتر امام جمعه تکذیب شد.

وی گفت: افرادی که در شبکه های مجازی فعالیت دارند آنچه را نمی دانند و صحت وسقم آن برای آنها ثابت نشده به صرف اینکه در یک رسانه ای منتشر شده ملاک و مستند قرار ندهند و از انتشار آن در رسانه خود خودداری نمایند.

اوایل هفته جاری فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد یک مامور راهنمایی و رانندگی که دوران خدمت سربازی خود را می‌گذراند در محدوده دروازه دولت تهران،‌ مقابل خودرو "علی اصغر عنابستانی" نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ایستاده و به دلیل جلوگیری از ورود خودرو او به خط ویژه اتوبوس های تندرو از وی سیلی خورده و به شدت اعتراض دارد. 

پس از انتشار این فیلم عنابستانی طی پیامی در فضای مجازی به دلیل ارتکاب این رفتار عذرخواهی کرد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها