۵۰ بیمار کرونایی دیگر در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طبق آخرین آمار، ۵۰ بیمار کرونایی دیگر در مراکز درمانی استان بستری شدند که نشان دهنده تداوم شیوع ویروس کرونا بوده و نباید عادی انگاری در جامعه افزایش یابد.

دکتر جواد آقازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۱ بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی شناسایی شد که ۲۵ درصد آنان در مراکز درمانی بستری شدند.

وی تاکید کرد: روند فوت شهروندان استان بر اثر ابتلا به کرونا نیز همچنان ادامه داشته و با اضافه شدن پنج نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، کل فوتی های ناشی از این ویروس در استان به سه هزار و ۵۰۹ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در استان نیز طبق آخرین آمار به ۱۰۴ هزار و ۳۸۲ نفر افزایش یافت.

آقازاده اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ۳۳۱ نفر در مراکز درمانی استان بر اثر ابتلا به سندرم حاد تنفسی بستری بوده که از این تعداد ۱۸۲ نفر مشکوک و ۱۴۹ نفر مبتلای قطعی به کووید ۱۹ هستند.

آقازاده گفت: همچنین از این تعداد، ۱۰۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و ۳۰ نفر تحت ونتیلاتور قرار دارند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۱۰۲ میلیون نفر در دنیا و افزون بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =