امام جمعه ورامین: دروغ‌پراکنی و تهمت آفت بزرگ فضای مجازی است

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: یکی از آفات فضای مجازی، دروغ‌پراکنی و تهمت به دیگران است که باید با آن مقابله شود.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین با اشاره به خطبه‌های هفته قبل ورامین مبنی بر ساماندهی فضای مجازی و محاکمه وزیر ارتباطات گفت: برخی از افراد حتی اشخاص مدعی سیاست خطبه‌های هفته گذشته ورامین را این گونه تفسیر کردند که من گفتم باید فضای مجازی بسته شود، این دروغ محض است و صوت و تصویر آن نیز موجود بوده و منتشر شد تا دروغگویان رسوا شوند، ما اصلاً قائل به بسته شدن فضای مجازی نیستیم و آن را غیرممکن می‌دانیم تمام حرف ما ساماندهی فضای مجازی است.
وی افزود: در نظام اسلامی ممکن است از افراد مختلف شکایت صورت گیرد و دادگاه هم وظیفه دارد به شکایات رسیدگی کند ما معتقدیم پیرو مکتبی هستیم که امام علی(ع) را به دادگاه احضار می‌کنند و حضرت علی هم با آن جایگاه و موقعیت حاضر می‌شود و از حق خود دفاع می‌کند ،هر کس از او شکایت شده باید در دادگاه حاضر شود و این هم دلیل بر محکومیت نیست تا زمانی که حکمی صادر نشده است.
محمودی گفت: با صراحت تکرار می‌کنم که در حوزه فضای مجازی کوتاهی و ظلم‌های زیادی صورت گرفته است بالاخره باید معلوم شود چه کسی از روی عمد یا غیر عمد زمینه‌ساز این اتفاقات شده و لازم است تا به دور از جنجال‌های سیاسی در این رابطه تصمیم‌گیری شود.
وی تصریح کرد: البته که در این حوزه خدمات بزرگی هم صورت گرفته و باید تلاش‌های فعالان این عرصه را ارج نهاد ولی باید بدانیم امروز فضای مجازی با اخلاق و فرهنگ و دین و هویت ملی جامعه ما چه می‌کند.
وی افزود: نکته مهم دیگر در خصوص فضای مجازی این است که رئیس جمهور اعلام کرده است که در مورد پهنای باند ایشان هم به دادگاه احضار شوند، یقیناً این اعلام آمادگی بسیار مبارک و ارزشمند است و خوب است دستگاه قضائی روشنگری را آغاز کند و از این اعلام آمادگی استقبال کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به آغاز ایام الله دهه فجر گفت: امسال به دلیل شرایط کرونایی نمی‎توان همچون  گذشته مراسمات متعددی برگزار کرد ولی تلاش می‌شود تا  نشست‌ها و برنامه‌ها را با رعایت محدودیت‌ها و پروتکل ها ی بهداشتی برگزار و دستاوردهای انقلاب را تبیین نمائیم.
وی تأکید کرد: امام خمینی(ره) ودیعه الهی بود که مصداق بارز حدیث امام کاظم است که فرمود؛ مردی از قم برمی خیزد و مردم را به سوی حق دعوت می‌کند، او نسلی را تربیت کرد که باید مصداق حدیث شریف امام صادق (ع) باشد که اسرائیل را نابود سازند.
امام جمعه موقت ورامین گفت: این انقلاب یک حرکت الهی است که باید زمینه‌ساز آن وعده الهی باشد و وای به حال کسانی که به این انقلاب خیانت کنند و قدر نعمت ولایت را ندانند وبه دین و شهدا دهن کجی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها