اصلاح جامعه نیازمند تلاش همگان است

شهرکرد_ ایرنا_ نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اصلاح جامعه را نیازمند تلاش همگان دانست و افزود: اصلاح جامعه به امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با فساد و برقراری صلح نیاز دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز چهارمحال و بختیاری با اشاره به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در طول بیش از 40 سال گذشته افزود: دستاوردهای قابل توجهی در طول این سالهای نصیب کشور شده اما برای رفع برخی مشکلات کنونی نیز باید همگان با همکاری و تعامل با یکدیگر این موانع را از میان بردارند.

وی به فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در ۴۲ سال گذشته دشمن و استکبار جهانی در جبهه‌های مختلف به‌دنبال نابودی جمهوری اسلامی بود اما همواره با ایستادگی و همت مردم ایران مواجه شد.

نکونام تصریح کرد: در این مدت جمهوری اسلامی ایران با جبهه های مختلفی نظیر، جبهه استکبار و ایستادگی مقابل آمریکا، جبهه شرق با سرکردگی شوروی سابق، جبهه جهانی (دوران جنگ تحمیلی)، جبهه التقاطی‌ها، جبهه گروه‌هایی مانند فرقان، جبهه گروه‌های مارکسیستی و کمونیستی مواجه شد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۵۷ سالروز بازگشت و ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی پس از تحمل سال‌ها تبعید و دوری از ایران یادآور شد: در این روز با همت مردم تمامی توطئه‌ها برای جلوگیری از ورود ایشان به کشور شکسته شد و هیچکس نتوانست مانع ورودشان شود.

نکونام اظهار داشت: ورود امام خمینی (ره) به ایران در ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۵۷ منشأ انقلابی عظیم در دنیا شد.

وی با اشاره به ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ۲۰ جمادی‌الثانی همزمان با ۱۵ بهمن‌ماه سال‌جاری گفت: این بانوی بزرگوار عامل بقاء و جهانی شدن اسلام و راه‌گشای بشریت بوده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) اعتقاد داشتند که زن را تحقیر نکنند و کوچک نشمارند، به‌همین علت سالروز ولادت این بانوی بزرگوار را به‌نام روز زن و روز مادر نام‌گذاری کرده‌اند.
به گزارش ایرنا، ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان دهه فجر نام‌گذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها