۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 2964
کد خبر: 84203151
۰ نفر

برچسب‌ها

چکیده خطبه‌های نماز جمعه شهرهای استان یزد

یزد – ایرنا - امام جمعه بهاباد با بیان اینکه ۱۲ و ۲۲ بهمن در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش شدنی نیست گفت : انقلاب اسلامی ریشه در مکتب پیامبراکرم (ص) دارد .

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نماز جمعه این هفته بهاباد با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ماه بهمن را ماه حماسه سازی یاد کرد و افزود: دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای نظام به مردم است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی «شجره طیبه» است، ادامه داد: این شجره طیبه در هر برهه ای میوه متناسب با آن دوره را می‌دهد و هر روز شاهد میوه‌های پربارتر و شیرین‌تر آن در کل جهان هستیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی الله علیه و آله به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت افزود: تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و بر آشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعا است.

***

امام‌جمعه مهریز گفت: قوه قضاییه باید بدون اغماض و با جدیت تمام با مفسدان اقتصادی که در شرایط تحریم به مردم ضعیف جامعه ستم مضاعف روا می‌دارند برخورد کند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه امروز مهریز به مشکلات اقتصادی مردم و اقشار آسیب‌پذیر جامعه اشاره کرد و افزود: علاوه بر مدیریت قوی و نظارت مسوولان، بر قوه قضائیه است به صورت مرتب و مستمر نسبت به بررسی مسایل و با زالو صفتان اقتصادی برخورد نماید.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برکات گسترده‌ای در ۴۲ سال گذشته برای مردم داشته است ادامه داد: مردم ولایتمدار باید خیلی هوشیار باشند و برخی مشکلات اقتصادی و فرهنگی که به خاطر سو مدیریت به وجود می‌آید را به اسم نظام جمهوری اسلامی ننویسند.

امام جمعه مهریز اظهار کرد: این نظام و انقلاب اسلامی ثمره خون شهیدان و فداکاری ایثارگران و صبر و مقاومت خانواده‌های شهدا و حضور مردم مومن و انقلابی و ولایت فقیه بدست آمده و نباید به خاطر برخی ضعف‌ها که وجود دارد تمامی خوبی‌ها و برکات نادیده گرفته شود.

محی‌الدینی بیان کرد: مردم نباید در برخی امور اداری معطل شوند و بر مسوولان است با سعه صدر و جدیت برای حل مسایل و مشکلات و پاسخگویی به سوالات و مطالبات مردم بیش از قبل وظایف انسانی، ملی و قانونی خود را انجام دهند که بسیار اهمیت دارد.

امام جمعه مهریز به برجام اشاره کرد و یادآور شد: زمانی دولت و ملت ایران به برجام بر می‌گردد که دولتمردان آمریکا نسبت به برداشتن تمامی تحریم‌های ظالمانه اقدام کرده و ایران بتوان همانند گذشته نفت  صادر کرده و باید خساراتی که به خاطر بدعهدی دشمنان نصیب کشور شده پرداخت شود.

محی‌الدینی گفت: هر فردی در آمریکا رییس جمهوری باشد فرقی به حال مردم و کشور ما ندارد چون در ۴۲ سال گذشته به خوبی اثبات شد که استکبار و حامیان منطقه‌ای و جهانی هدفشان فقط ضربه‌زدن به نظام و انقلاب اسلامی ماست و منافع خود را دنبال می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها