امام جمعه خرم آباد: مردم همچنان از حضور در اجتماع پرهیز کنند

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: برگزاری اجتماعات در مجالس ترحیم و آرامستان‌ها مقبول نیست و مردم باید همچنان از حضور در این محافل پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد افزود: درخواست می شود پرهیز از این اجتماعات در بازار و مجالس به خوبی رعایت شود تا پس از مدت ها نمازجمعه و سایر مناسک تعطیل نشود.

وی گفت: ویروس کرونا جامعه بشریت را در برگرفته و لرستان در وضعیت زرد شیوع است که روزانه جمعیت زیادی برای حفظ جان مردم و قوت امت اسلامی در تلاش هستند بنابراین باید در اجتماعات به نحوی عمل کنیم که موجب تضعیف امت اسلامی نشود.

باید آسیب های اجتماعی را به حداقل رساند

وی همچنین ادامه داد: این روزها نیروی انتظامی به محله هایی ورود کرده است که برخی افراد امنیت جامعه را سلب می کنند که این حضور پرقدرت قابل تقدیر است و باید تداوم داشته باشد.

وی تصریح کرد: البته قبل از این اقدامات باید پیشگیری کرد و موسسات فرهنگی و تربیتی از دوران مهدکودک، دبستان و دبیرستان اصول تعلیم و تربیت اسلامی را آموزش دهند.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت: باید همه موسسات فرهنگی و تربیتی، وظایف خود را قبل از نیروی انتظامی به خوبی انجام دهند و انتظار می رود به میزان سلب اعتماد و جرمی که مجرمان انجام می دهند قوه قضاییه با آنها برخورد کند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی افزود: البته تا به حال چنین بوده است اما باید استمرار داشته باشد تا افراد بدانند این نوع حرکات و رفتارها برای آنها هزینه دارد و درس عبرت برای دیگران شود.

وی منزلت اجتماعی و تلاش برای رفع نیازهای مردم را موهبت الهی و امانت دانست و تصریح کرد: در نظام جمهور اسلامی منصوب به ولی فقیه، استانداران، شهرداران، نمایندگان و همه نسبت آنها با مردم مساوی است بنابراین این نکته باید در گام دوم انقلاب اسلامی مورد ملاحظه و توجه قرار گیرد.

امام جمعه خرم آباد همچنین گفت: اینکه کسی تصور کند در ستاد انتخاباتی فردی فعال بوده یا تغییر و جابجایی انجام شده است و بدون شایسته سالاری بخواهد در منصبی به کار مشغول شود، خلاف اهداف نظام جمهوری اسلامی است و با عدالت سازگار نیست.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی ادامه داد: این اقدام اگر منصوب ولی فقیه باشد با عدالت سازکار نیست، اگر نماینده باشد با سوگندی که در مجلس یاد کرده و اگر در قوه مجریه باشد با امانتی که به او سپرده اند سازگار نیست.

وی با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب به طور حتم باید در این راستا حرکت کنیم اظهار داشت: قانون و ضوابط، ختم کلام است و چنانچه فردی دچار خطا شود نظام اسلامی به موقع با او برخورد خواهد کرد که گاهی نیاز نیست رسانه ای شود.

وی همچنین به دهه مبارک فجر نیز اشاره کرد و گفت: در این ۴۲ سال  عمر انقلاب اسلامی، کشور در حال تلاش و حرکت به سوی آرمان ها بوده است در حالیکه حکومت پهلوی وابسته به دولت های بیگانه بود.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: ایران در راه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی هزینه های بسیاری داده است که این موارد و نکات عبرت آموز باید همزمان با دهه فجر، از طریق برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی، نهادهای فرهنگی، آموزش و پرورش و دانشگاهها برای مردم بازگو شود.

امام جمعه خرم آباد در ادامه به ۲۰ جمادی‌الثانی ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: زندگی این بانوی مکرمه برای دختران و همه بانوان راهگشا است.

وی ادامه داد: در عصری که غربزده‌ها و انسان‌های منحرف در صدد هستند جوامع جهانی را به سمت ابتذال ببرند، آشنایی با ابعاد شخصیتی این بانوی مکرمه می‌تواند راهگشا باشد.

وی گفت: رفتار احترام آمیز همراه با محبت، تواضع، ادب و فروتنی نسبت به پدر و مادر، مورد نیاز جامعه امروز ما و از خصایص این بانوی بزرگوار بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =