دستگیری در شهرداری‌های دماوند نشان قاطعیت قضایی برای مبارزه بافساد است

تهران – ایرنا – امام جمعه دماوند گفت: دستگیری های اخیر در برخی از شهرداری های شهرستان دماوند نشان از تصمیم قاطع دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد است که لازم است که از ادارات نظارتی و امنیتی بخصوص دادستان شهرستان تشکر می کنیم.

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امروز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع برگزار شد، اظهار داشت: مردم در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز انتظار دارند در اجرای عدالت بین افراد عادی و یقه سفیدها فرقی نباشد و پیدا کردن آدرس آنان کار سختی نیست.

این مقام مسئول با تاکید براینکه یکی از ریشه های فساد در شهرداری ها، قوانینی است که به روز نشده و متناسب با نیازهای فعلی شهرستان نیست، افزود: سبب دیگر فساد در شهرداریها و دهیاری ها را باید در تائید صلاحیت اعضای شورای شهرها و روستاها جستجو کرد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: کسانی که به امید رانت و فساد پا به عرصه انتخابات می گذارند، ببینند و بدانند که عاقبت روزی باید پاسخگو باشند؛ از شورای نگهبان و هیات مرکزی نظارت مجلس می خواهیم در تائید صلاحیت ها و مردم نیز با انتخاب فرد اصلح، افراد صلاح را وارد عرصه خدمت رسانی کنند.

خطیب جمعه دماوند در ادامه با اشاره به در پیش بودن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) یکی از برکات این بانوی دوعالم را وجود امام خمینی (ره) بعنوان معمار کبیر و مجاهد انقلاب اسلامی دانست، اظهار داشت: امامی که برای ما جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی به ارمغان آورد.

وی هدف از انقلاب اسلامی را حاکمیت اسلام، آزادی، عدالت اجتماعی، رفاه عمومی و ریشه کنی فقر و جهل دانست و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم کلی از گذشته، حال و آینده انقلاب مطرح کردند تا به آینده انقلاب امیدوار باشیم و واقع بینانه و مقتدرانه به پیش رویم.

این مقام مسئول ادامه داد: قوای سه گانه ما هنوز به تراز مطلوب جمهوری اسلامی نرسیده اند اما خدمات بزرگی هم انجام شده است؛ دولت جوان حزب اللهی با انتخاب درست مردم و حضور جوانان متعهد و متخصص شکل خواهد گرفت.

خطیب جمعه دماوند با اشاره به مسائل منطقه و جهان نیز خاطرنشان کرد: یک روز قبل از تحلیف بایدن، یک روز بعد از آن و فردای آن روز شاهد تحرکات بسیاری بودیم که همه آن حکایت از اجرای سناریوهایی برای احیای داعش دارد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی با بیان اینکه وزیر خارجه دولت اوباما در کتاب خاطراتش جنبش تکفیری ها را دست ساز دولت اوباما خواند، گفت: تولید تکفیری ها در عراق و سوریه با آن همه جنایات بی سابقه، محصول اتاق فکر آمریکا بود و حیات آمریکا در غرب آسیا، در بی ثبات سازی و ناامن کردن کشورهای این منطقه است.

وی تحرکات اخیر خونین داعش را چراغ سبز به پدرخوانده اش بایدن برای اعلام آمادگی جهت تشدید ناامنی در عراق و سوریه دانست و بیان داشت: تکفیری ها پیاده نظام دشمن در منطقه ما هستند و جبهه مقاومت آنان را ناکام خواهد گذاشت.

امام جمعه دماوند ادامه داد: اگر در برابر هر ضربه دشمن، ضربه ای به او بزنیم حساب کار دستش می آید و عقب نشینی می کند؛ هر اقدام خصمانه بی پاسخ نخواهد ماند و این راهبرد محور مقاومت و منطق آزادگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها