امام جمعه شاهرود: بازشناخت انقلاب اسلامی ضروری است

شاهرود-ایرنا- امام جمعه شاهرود گفت: تلاش دشمن برای وارونه جلوه دادن حقایق اسلام و انقلاب نشانگر این است که باید بازشناسی انقلاب اسلامی برای نسل‌های سوم و چهارم انقلاب در دستور کار باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود با بیان اینکه دشمن می‌خواهد ذهن جوانان و نوجوانان را از اسلام و انقلاب منحرف کند، افزود: دشمن می‌خواهد موفقیت های ۱۰۰ درصدی انقلاب را شکست جلوه دهد و بنابراین رسانه ها و افراد دارای تریبون باید حقایق را به جوانان بشناسانند.

وی به ضرورت فضاسازی محیطی به مناسبت دهه فجر نیز اشاره و ابراز کرد: برای برگزاری مراسم ۲۲ بهمن مسوولان راهکارهایی بر طبق شیوه نامه‌های بهداشتی می اندیشند اما در طول این دهه بهتر است هر شب ۱۰ دقیقه در مساجد درباره انقلاب اسلامی صحبت شود.

خطیب جمعه شاهرود به برخی از مهمترین کلیدواژه‌های انقلاب اسلامی ایران نیز اشاره و تصریح کرد : در حوزه سیاسی در روزگاری که دین در شرق و غرب مهجور بود، انقلاب ما شناسنامه اسلامی داشت.

امینی "جمهوری" را دیگر کلیدواژه انقلاب برشمرد و گفت: بسیاری از افراد و کشورها به دروغ حقوق بشر را مردم سالاری می‌نامند اما باید توجه کرد که مردم سالاری دینی صحیح است.

وی با بیان اینکه "استقلال" یکی دیگر از کلیدواژه های انقلاب اسلامی است، اضافه کرد : امروز جوانان منطقه افتخار می کنند تنها کشوری که در مقابل استکبار ایستاده است، ایران است و از سوی دیگر خجالت می کشند کشور ثروتمندی مثل عربستان ذلیل ترامپ شده است.

امام جمعه شاهرود یادآور شد: البته باید اعتراف کنیم که در حوزه اقتصادی هنوز به استقلال نرسیدیم اما در بسیاری از حوزه‌ها از جمله سیاسی و فرهنگی مستقل هستیم.

امینی با تأکید بر اینکه مسوولان نباید فریب دولت جدید آمریکا را بخورند ، اظهار داشت: اگر آمریکا به برجام برگردد ایرادی ندارد اما امروز با ملت ایران طلبکارانه صحبت می‌کنند در حالی که ما از آمریکا طلبکاریم.

وی همچنین به حمله پهپادی به عربستان اشاره کرد و گفت: امروز مقاومت منطقه می‌تواند به راحتی عربستان و امارات را تنبیه کند اما خوب نیست که امت های اسلامی به جان هم بیفتند بلکه باید با وحدت اسلامی ابرقدرت منطقه باشند.

امام جمعه شاهرود به سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر هم اشاره و ابراز کرد: یکی از مهمترین مسائلی که جامعه اسلامی باید به آن توجه کند، موضوع زنان است چرا که دشمنان به سست کردن بنیان خانواده توجه ویژه دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha