دشمنی ابرقدرت‌ها با ایران در اصل با اسلام است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنی ابرقدرت‌ها با جمهوری اسلامی در اساس با اسلام است که امام (ره) پس از سال‌ها در جهان آن را حیات دوباره داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله  «مصطفی علما» در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، هم و غم امروزه ابرقدرت ها را مکتب اسلام دانست که امام راحل (ره) آن را دوباره در دنیا مطرح کرد.

او اضافه کرد: نارحتی ابرقدرت ها از جمهوری اسلامی مربوط به مسایل هسته ای و موشکی نیست بلکه آنها در باطن با اسلام مشکل دارند که جمهوری اسلامی و امام راحل (ره) آن را زنده کرد و روح تازه ای به آن بخشید.

خطیب نماز جمعه شهر کرمانشاه با اشاره به تشکیل حکومت اسلامی پس از ۲ هزار و ۵۰۰ سال گفت: درست است مشکلاتی داریم که باید حل شود اما مهم زنده شدن دوباره اسلام است.

آیت الله علما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ولادت حضرت فاطمه (س) در ۲۰ جمال الثانی و همچنین ولادت امام خمینی (ره) گفت: امام پرورش یافته دامن و مکتب ائمه اطهار و حضرت زهرا (س) بود که در ۸۰ سالگی توانست حکومت اسلامی تشکیل دهد و در مقابل ابرقدرت ها بایستد.

وی در ادامه با تبریک روز زن و مادر به مناسبت ولادت حضرت صدیقه کبری (س) گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و شهادت و رشادت جوانان این مملکت در طول هشت دفاع مقدس و همچنین ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل ابرقدرت ها مرهون پرورش مادران و زنان است.

نمیانده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه همچنین به استقلال جمهوری اسلامی در جهان اشاره کرد و گفت: همه کشورهای دنیا به غیر از جمهوری اسلامی اسیر ابرقدرت ها هستند و این استقلال و سرافرازی مرهون ارزش های اسلامی و ولایت فقیه هستیم.

آیت الله علما اظهار داشت: حکومت ولایت فقیه، حکومت یک کارشناس امور دینی است و برهمین اساس این حکومت بر مبنای ارزش های اسلامی، استقلال و آزادگی خود را در بین همه کشورها حفظ کرده است.

برنامه های دهه فجر متفاوت برگزار می شود

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه نیز قبل از خطبه های نماز جمعه به تشریح برنامه های دهه فجر امسال پرداخت و گفت: به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برنامه های امسال نسبت به سال های گذشته متفاوت است اما با قدرت و کیفیت بهتری برگزار می شود.

عباس سروری با اشاره به سالروز ورود حضرت امام (ره) در ۱۲ بهمن سال ۵۷ گفت: در این روز رژه موتورسوران نیروهای مسلح از میدان فرودگاه تا مزار شهدای کرمانشاه خواهیم داشت، همچنین در ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه زمان ورود امام (ره) به وطن آیین نمادین زنگ انقلاب در مدارس و مراسم گلباران، عطر افشانی و تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی و شهدا با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم در مزار شهدای کرمانشاه برگزار می شود.

او همچنین از برگزاری برنامه های متنوعی در سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و حضرت امام خمینی (ره) در ۱۵ بهمن خبر داد و گفت: در روز پنجشنبه ۱۶ بهمن ماه هم در تمام مزار شهدای استان مراسم گلباران و عطرافشانی با حضور مسوولان و اقشار مختلف جامعه برگزار می شود.

سروری در خصوص برنامه های مربوط به روز پیروزی انقلاب اسلامی یعنی ۲۲ بهمن نیز گفت: در شب ۲۱ بهمن برنامه های متنوع و ویژه از جمله نورافشانی در سراسر شهرهای استان و بانگ الله اکبر در پشت بام و مساجد برپا می‌شود و برنامه های مربوط به راهپیمایی و روز ۲۲ بهمن متعاقبا به اطلاع مردم خواهد رسید.     

سرخط اخبار استان‌ها