افزایش بصیرت و توان همه‌جانبه کشور بزرگترین دستاورد انقلاب است

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: افزایش قدرت و توان همه جانبه کشور و افزایش بصیرت همگانی مردم بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان در مصلا امام خمینی(ره) افزود: دهه فجر بهترین فرصت برای تحلیل انقلاب و بیان دستاوردهای انقلاب و نظام به مردم و نسل جوان است. 

وی اضافه کرد: امروز کشور ایران به واسطه سیاه نمایی و برخی سوءمدیریت ها شاهد مشکلات و سختی های بسیاری است اما نباید آرمان‌های امام و شهدا را فراموش کنیم و دستاوردهای انقلاب را زیر سئوال ببریم.

حسینیان اظهار داشت: مردم سالاری، آزادی، کرامت زن، نقش معنوی در هندسه جهانی، پیشرفت‌های صنعتی و فناوری، ایجاد زیرساخت‌ها، اقتدار امنیتی، نظامی و منطقه ای، دسترسی به امکانات مناسب در روستاها، افزایش مراکز بهداشت آموزش، امنیت قضایی، دستیابی به امور هسته‌ای، گسترش رفاه عمومی، استقلال، وحدت ملی، خودباوری، منطق مقاومت، خودکفایی، جنبش نرم‌افزاری و بصیرت همگانی مردم از جمله مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب است.

وی افزود: دشمن بداند علی‌رغم مشکلات داخلی، همواره پشتیبان نظام و ولایت هستیم و استکبار، آمریکا و جیره خوارانش در منطقه بدانند اگر کوچکترین حرکتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام شود، تمام منافع آمریکا و اسرائیل در خطر قرار می‌گیرد.

حسینیان به ۲۰ جمادی الثانی و ولادت حضرت زهرا(س)، روز زن و مادر اشاره کرد و گفت: زن در غرب مظهر آرایش، جلوه‌گری و مصرف برای هیجان جنسی و تجاوز انتخاب شده است که با زور و خشونت مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد اما در نظام جمهوری اسلامی، زن را انسان ساز خطاب می‌کنیم و شخصیت زنان را عالی رتبه و با فضیلت می‌دانیم.

وی ادامه داد: طهارت، حمایت و حراست از حریم ولایت، معرفت و سعادت، مقاومت و پایداری، همسرداری و خانه‌داری مناسب، پنج سیره و سبک زندگی حضرت زهرا (س) است که زنان باید از آن درس بگیرند.

حسینیان به حملات موشکی عراق به ریاض اشاره کرد و گفت: ۲فروند موشک از عراق به ریاض تعجب همه را به همراه داشت که برای نخستین بار گروهی از عراق توانستند شعاع ۵۰۰ کیلومتر را در عربستان هدف قرار دهند و این هشداری به اسرائیل است.

امام جمعه دامغان تصریح کرد: این حرکت در پاسخ به مشارکت ۲ سعودی در حادثه تروریستی بغداد انجام شد که دارای پیام راهبردی است که همه بدانند دیگر دوره مصونیت اقدام خرابکارانه به پایان رسیده است و اگر اقدامی انجام شود، تقابل را به همراه دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =