امام جمعه تبریز: احیای روحیه انقلابی در کشور ضروری است

تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی احیا و تقویت روحیه انقلابی بین آحاد مردم و مسئولان ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با تاکید بر اینکه مسئولان باید به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیش از پیش توجه و حساسیت داشته باشند، افزود: بر همین اساس در شرایط امروز کشور تقویت حس غرور ملی باید توسط مسئولان با جدیت دنبال شود.

وی احیای روحیه انقلابی گری در جامعه را جزو مهمترین اقدامات برای تداوم راه پرصلابت انقلاب اسلامی بیان و اضافه کرد: در اجرای برنامه های مختلف ایام الله دهه فجر باید محتوامحور حرکت کرد و نسبت به غنی سازی این برنامه ها گام برداشت، هرچند برنامه هایی همچون تجلیل، چراغانی و جشن و سرور نیز باید جزو برنامه های این دهه قرار بگیرد.

آل هاشم با بیان اینکه مردم و مسئولان در شرایط حاضر نباید فریب فضاسازی های غیرواقعی دشمنان را بخورند، یادآور شد: دشمن هم اکنون تلاش های بسیار زیادی می کنند تا با انواع ترفندها بین مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران تفرقه، جدایی و اختلاف ایجاد کند که در این وضعیت باید به شدت مراقب بود تا دشمنی که توسط ملت قهرمان از در به بیرون رانده شده است، از پنجره وارد کشور نشود.

وی، وحدت، همدلی، یکپارچگی و انسجام مردمی با وحوریت ولایت را از مهمترین مولفه های غلبه بر دشمنان بیان کرد و افزود: در این راستا باید تمامی سلایق، گروه ها، جناح ها و آحاد مردم در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح متحد بوده و حرف واحدی داشته باشند.

آل هاشم ادامه داد: مردم باید نسبت به عمق استراتژی راهبردی آمریکا به جمهوری اسلامی ایران حساس و البته آگاه باشند که هدف نهایی دشمنان تغییر نظام اسلامی و فروپاشی جمهوری اسلامی ایران است که به همین منظور باید آگاه سازی عمومی نسبت به واقعیات سیاسی و مقابله با تحریم ها و نیز تمرکز بر اقتصاد مقاومتی و نیز ایجاد ثبات در اقتصاد و معیشت مردم در اولویت قرار داشته باشد.

وی گرامیداشت ایام الله دهه فجر را جزو وظایف همگانی اعم از مردم و مسئولان دانست و گفت: این انقلاب با روح مردم ایران در هم تنیده شده است و تنها انقلاب جهان است که رهبری دینی دارد و بر همین اساس مسئولان باید در کنار هوشیاری خود، برای تقویت اقتصاد مردم تلاش کنند.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به فرا رسیدن روز زن و سالروز ولادت حضرت زهرا(س) ضمن تبریک این روز به مادران و زنان مقاوم و نمونه ایران اسلامی، اظهار داشت: حضرت زهرا الگوی واقعی رفتار سیاسی و اجتماعی  برای زنان عالم است که در دفاع از حریم ولایت و امامت الگوی مبارزه سیاسی در تاریخ سراسر مظلومیت شیعه از خود به جای گذاشت.

آل هاشم افزود: مقابله با ترور شخصیت خضرت علی (ع) با تخطئه دشمن از طریق بصیرت افزایی بین مردم آن زمان از جمله رفتارهای سیاسی این بانوی بزرگوار اسلام است که اجازه نداد حریم امامت مورد تهاجم غاصبان قرار بگیرد.

وی افشای ماهیت جریان براندازی و تبیین و تشریح ریشه های سیاست ستیز علیه امام اول شیعیان را از دیگر الگوهای رفتار سیاسی و اجتماعی حضرت زهرا (س) بیان کرد.

آل هاشم با اشاره به نقش ممتاز زنان ایران اسلامی در مبارزات انقلابی علیه رژیم ستم شاهی و نیز دوران هشت سال دفاع مقدس، یادآور شد: بانوان این سرزمین  همواره پیشتاز به ثمر رسیدن انقلاب مردم ایران و نیز پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بودند.

وی این نقش آفرینی بانوان در ایران اسلامی را نشات گرفته از مبارزات سیاسی حضرت فاطمه زهرا (س) ارزیابی کرد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =