خطیب جمعه بیرجند: تبیین دستاوردهای انقلاب ضروری است

بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند گفت: تبیین عظمت و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جوانان در این جنگ فرهنگی دشمنان، ضروری است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محسن مشرفی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که برای سومین هفته متوالی در مصلای المهدی (عج) برگزار شد افزود: وظیفه آحاد ملت ایران اسلامی دفاع از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و ادامه دادن راه شهیدان والامقام است.

وی بیان کرد: تاریخ انقلاب اسلامی سرشار از برگ‌های زرین و افتخارآمیز است در حالی که پرونده دشمنان از هرگونه برگ ارزشی خالی اما سرشار از برگ‌های سیاه و ننگین است.

خطیب جمعه بیرجند گفت: انقلاب اسلامی به کوری چشم چشمان و استکبار جهانی به پیروزی رسید و نظام اسلامی در جامعه ما استقرار یافت در ادامه نیز ملت ایران با پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های مختلف شعار ما می‌توانیم را در زمینه سازندگی به اثبات رساند.

وی ادامه داد: ساخت موشک، نانو تکنولوژی، فناوری هسته‌ای و سلول‌های بنیادی برگ‌های زرینی از پیشرفت ایران اسلامی در زمینه‌های مختلف است که دشمنان بارها به آن اعتراف کردند.

حجت الاسلام مشرفی به جنگ تحمیلی، فتنه‌ها و تحریم‌های استکبار علیه انقلاب و نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: تمامی پیشرفت‌های ملت ایران در عرصه‌های مختلف در حالی بوده که ما در این سال‌ها پیوسته مورد تهاجم دشمنان قرار داشتیم و دشمن با ترفندهای مختلف علیه ما توطئه کرد که به لطف خداوند متعال توطئه‌های آنان خنثی شد.

وی افزود: امروز هم با صدور انقلاب اسلامی، فریاد عدالت‌خواهی ملت ایران و شعار انقلاب اسلامی، مرزها را درنوردیده و در کف خیابان‌های پاریس و لندن و نیویورک سر داده می‌شود و بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی در حال تحقق است.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: ۲ سال از صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب گذشت و وظیفه مردم و مسوولان تحقق این بیانیه است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه گفت: سعادت بشر در رعایت دستورات خداوند است و از مظاهر تقوا شناخت درست نعمت‌های الهی و بهره‌برداری درست و به موقع از آنها است.

حجت الاسلام مشرفی افزود: خداوند نعمت‌های ظاهری و باطنی خود را در اختیار انسان ها قرار داده تا ما از آنها استفاده کنیم و اولیای الهی، عدالت، قرآن و قدرت تشخیص حق و باطل از نعمت‌های بزرگ الهی است.

وی قرآن را نقشه خداوند متعال برای انسان‌سازی و سعادت عنوان کرد و گفت: فرصت مناجات با خداوند از دیگر نعمت‌های الهی است که باید قدر آن را بدانیم تا به تکامل برسیم.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به جایگاه زن در دوران جاهلیت ادامه داد: در دوران جاهلیت قبل از اسلام هیچ ارزش و جایگاهی برای زن قائل نبودند و امروز هم در جاهلیت مدرن، زن ابزاری برای اهداف شوم و پلید مستکبران و کسب ثروت و امیال نفسانی است.

وی گفت: اسلام جایگاه رفیع و ارزشمند انسان‌سازی را برای زنان قائل شد و رسالت تربیت انسان به عنوان اشرف مخلوقات را برعهده زن گذاشته است.

نماز جمعه هفته جاری (۱۰ بهمن) در تمامی شهرستان‌های خراسان جنوبی شامل ۲۶ شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها