چهار شهرستان خوزستان در وضعیت زرد کرونا قرار گرفتند

اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: چهار شهرستان خوزستان از نظر کرونا در وضعیت زرد قرار گرفتند و لازم است مردم دستورالعمل های بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت کنند.

فرهاد ابول نژادیان جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان های اهواز، امیدیه، مسجدسلیمان و آبادان به حالت زرد درآمدند و این موضوع زنگ خطری برای شکل گیری پیک جدید بیماری است.

وی افزود: آمار مراجعان به بیمارستان ها افزایش پیدا کرده به طوری که در روز گذشته تا ۲ برابر به بیمارستان رازی اهواز مراجعه کردند.

وی اضافه کرد: آمار بیماران بستری در استان هم نسبت به یک ماه قبل ۲ برابر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، بازگشایی تالارها، افرایش برگزاری مراسم عروسی و عادی انگاری شرایط، سبب شد تا باردیگر چهار نقطه از استان خوزستان در وضعیت زرد قرار گیرند.

وی افزود: بهتر شدن شرایط در استان منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و کوچک‌ترین سهل انگاری منجر به بازگشت روزهای قرمز خواهد شد.

ابوال نژادیان بیان کرد: باید تلاش کرده و تدابیری در ستاد استانی مبارزه با کرونا اتخاذ شودتا این روند کندتر شده و مانع از یک پیک بلند بیماری در خوزستان شویم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =