فرمانده مرکزی ارتش آمریکا به فلسطین اشغالی سفر کرد

تهران – ایرنا در حالیکه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم های دولت بایدن مانند بازگشت به برجام عصبانی است بویژه اینکه بایدن هنوز با او تماس نگرفته ،«کنت مکنزی» فرمانده مرکزی ارتش آمریکابه فلسطین اشغالی رفته تا بامقامات اسرائیلی تقویت همکاری های منطقه‌ای و مقابله با تهدیدها را بررسی کند.

به گزارش ایرنا به نقل از روسیا الیوم، فرمانده سنتکام و « آویو کوخاوی» رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در همین چارچوب پنجشنبه شب دیدار کردند.

مکنزی قرار است امروز هم در همایشی به ریاست کوخاوی شرکت کند و در آن برخی نظامیان و عناصر امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی حضور خواهند داشت.

این سفر دو روزه مکنزی نخستین سفر یک مقام آمریکایی به فلسطین اشغالی پس از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا است.

وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) پیشتر اعلام کرده بود که تصمیم گرفته است رژیم صهیونیستی را به فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا «سنتکام» در خاورمیانه ملحق کند.

کوخاوی پیش از سفر مکنزی در سخنانی چالش برانگیز گفته بود که به ارتش صهیونیستی دستور داده برای حملاتی علیه ایران آماده باشد اما هرگونه تصمیم در این خصوص به مقامات سیاسی اسرائیل بستگی دارد.

این سخنان توخالی در داخل فلسطین اشغالی با انتقاد شدید مواجه شده است زیرا این رژیم الان از آینده روابط خود با دولت بایدن مطمئن نیست ، توانایی نظامی آن بشدت افت کرده و بحران های سیاسی و اجتماعی در فلسطین اشغالی اوج گرفته است.

ناظران هدف پیام تهدید ایران توسط کوخافی را دولت بایدن دانسته اند تا در بازگشت به برجام شتاب نکند.

رییس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی دیروز هم گفت: بخش اصلی تقویت امنیت ملی اسرائیل و برتری آن در برابر دشمنانش روابط نظامی و راهبردی آمریکا و اسرائیل در طول سال ها بوده است.

وی ادعا کرد: بدون تردید شراکت با آمریکا، نقش اصلی را در تعامل با تهدیدهای مشترک و در مقدمه آن تهدید ایران ایفا می‌کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =