۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84203035
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس آمریکا خواستار حصار دائمی اطراف ساختمان کنگره شد

تهران- ایرنا- پلیس آمریکا با پذیرش شکست در برابر هجوم شورشیان هوادار دونالد ترامپ در تاریخ ششم ژانویه (۱۷ دی) خواستار حضور دائمی فنس و حصار سیم خاردار در اطراف ساختمان کنگره شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز، "یوگاناندا پیتمن" رییس پلیس کنگره آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: با توجه به وقایع اخیر باید اقدامات گسترده ای در زیرساخت های امنیتی از جمله حصارکشی دائمی و در دسترس بودن نیروهای پشتیبان در نزدیکی ساختمان کنگره صورت بگیرد. 

پیتمن که به تازگی به عنوان رییس پلیس کنگره آمریکا منصوب شدهاست، افزود: مدت ها است که کارشناسان امنیتی حتی قبل از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر تاکید کرده بودند که برای حفاظت از ساختمان کنگره باید اقدامات بیشتری انجام شود. 

رییس پلیس کنگره خاطر نشان کرد، پیش از این در سال ۲۰۰۶ نیز ارزیابی های امنیتی، به طور خاص نصب یک حصار دائمی در اطراف ساختمان کنگره را پیشنهاد کرده بود. 

به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، در صورت حصارکشی دائمی در اطراف ساختمان کنگره آمریکا، دسترسی عموم مردم که پیش از این به صورت آزاد در اطراف ساختمان تردد و بر پله های آن می نشستند، محدود خواهد شد. 

به دنبال حمله و شورش حامیان تندرو ترامپ به ساختمان کنگره در تاریخ ۱۷ دی که منجر به توقف شمارش آرای الکترال جو بایدن شد، پنج تن از نیروهای پلیس و معترضان کشته شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار جهان