توچال، تیتر داغ آخر هفته‌های پایتخت؛ سیاه‌نمایی لازم نیست

تهران- ایرنا- کرونا در حالی در آستانه یک سالگی عمر خود در ایران قرار دارد که برخی از مرحله باور به وسواس رسیدند و خانه‌نشین شدند و برخی از بی‌خیالی یا بدشانسی کارشان به بیمارستان‌ها کشیده و در این میان اما بازار سیاه‌نمایی همچنان داغ است.

گاهی مسئولان فریاد می‌زنند که وضعیت قرمز است و شهروندان جدی نمی‌گیرند و گاهی برعکس، محدودیت‌ها را کاهش می‌دهند و مردم عصبانی می‌شوند!

در این روزها فضای مجازی داغ‌تر از قبل و برخی از رسانه‌ها فعال‌تر از پیش آب در آسیاب کووید ۱۹ می‌ریزند و هر کدام به نحوی پای خود را بر گلوی جامعه خسته‌ای که با تمام نفس در حال جنگیدن با این دشمن منحوس است، فشار می‌دهند!

اما شوخی و یا سیاه‌نمایی در مورد ویروسی که دشنه بر جان عزیزان‌مان زده و نفس درمان‌گرانمان را گرفته، اگر تیتر زرد نیست، پس چیست؟

از خشم کوهستان و سقوط بهمن گرفته تا تعطیلی و بی‌توجهی کوهنوردان به هشدارها، ۲ ماهی هست توچال را سرتیتر آخر هفته رسانه‌ها ساخته و فضای مجازی را داغ می‌کند.

محدودیت‌های اعمالی جواب داد و آمار کرونا در کشور کاهش یافت تا مجموعه ورزشی تفریحی توچال با یکهزار و ۴۰۰ هکتار فضای باز در ارتفاعات تهران اجازه فعالیت گرفت‌.

ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز به تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسنده نکرد و محدودیت ۵۰ درصدی برای بهره‌برداری از این پیست اسکی اعلام شد.

روز گذشته (پنجشنبه) اما، ویدئویی با هدف زیرسوال بردن نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پیست اسکی توچال منتشر و به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد؛ ویدئویی که از یک زاویه در ایستگاه پنج توچال تصویربرداری شده و قسمتی از اسکی‌بازان را درحالی که صف کشیده‌اند، نمایش می‌دهد و راوی از افزایش ساعت بلیط فروشی گلایه می‌کند و معتقد است پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود و کرونا در کمین ورزشکاران توچال است.

مدیر روابط عمومی مجموعه ورزشی تفریحی توچال در گفتگو با ایرنا، به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این مجموعه اشاره کرد و توضیح داد: پیست اسکی توچال ظرفیت حضور همزمان یکهزار و ۴۰۰ اسکی‌باز را دارد که با اعمال محدودیت‌ها اجازه فروش بلیط برای ۷۰۰ نفر داده شده است.

مهدی تهرانی خاطرنشان کرد: مجموعه توچال در روزهای عادی ۴۰۰ بلیط و در این هفته ۵۰۰ بلیط فروخته که باز هم کمتر از ۵۰ درصد بهره‌برداری داشته است.

به گفته وی، آموزش‌ اسکی به صورت گروهی لغو و علاقمندان به این ورزش زمستانی تنها به صورت خصوصی و یا ۲ نفره آموزش داده می‌شوند.

مدیر روابط عمومی توچال، ضدعفونی لباس‌ها، تب‌سنجی و خرید اینترنتی بلیط (به منظور جلوگیری از تجمع و معطلی) را از جمله تدابیر اجرایی در راستای تحقق پروتکل‌های بهداشتی در این مجموعه بین‌ المللی اعلام کرد.

وی گفت: تمام همکاران ما سعی بر صیانت از سلامت گردشگران و ورزشکاران دارند و مردم نیز خود برای جان شیرینشان ارزش قائل هستند و هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا را جدی می‌گیرند.

تهرانی افزود: فاصله اجتماعی حفظ و پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و شهروندان تنها برای استراحتی کوتاه و تخلیه روانی در این وضعیت پرفشار کرونایی به ارتفاعات پایتخت پناه می‌آورند.

حال به موضوع بحث بازمی گردیم و تیترهای اخیر را مرور می‌کنیم. آیا کسی هست که باقی عمر خود را به چند ساعت اسکی بفروشد؟ و یا تمام این‌ فشارهای روانی و بازی با کلمات، بازار بی‌رحم سیاه‌نمایی است؟

کاش امروز که به اجبار تعطیلی بسیاری از اماکن را تجربه می‌کنیم، کلاس اولی‌ها از لذت مدرسه و هم‌کلاسی محرومند و دانشجویان به جای پله‌های دانشگاه موس را بالا و پایین می‌کنند، محافل گرم و جان‌بخش شعر و شاهنامه‌خوانی‌ها به پشت صفحه مانیتور منتقل شده و بسیاری از نعمت‌هایی که روزی قدرشان را ندانستیم محروم شدیم، با افراط و تفریط شرایط را از این سخت‌تر نکنیم و کاسه داغ‌تر از آش نشویم.

کلید مقابله با این بیماری کشنده، فقط پیروی از راهکارهای متخصصان دغدغه‌مندی است که شبانه‌روز و دور از خانواده تلاش می‌کنند و برای ملت ولایتمدار ایران همان بس که رهبر معظم انقلاب، همواره بر اطاعت از دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها