مراجعات سرپایی با علایم کرونا در بوکان افزایش یافت

مهاباد- ایرنا - رییس بیمارستان شهید دکتر قلی‌پور بوکان با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته تعداد بیماران کرونایی کاهش چشمگیری داشت گفت: مراجعات سرپایی با علایم ویروس کرونا در روزهای اخیر افزایش یافته که زنگ خطری برای این شهرستان است.

صلاح‌الدین قادرزاده بوکانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ نفر در بخش کرونای بیمارستان بستری هستند که افزایش این تعداد در روزهای اخیر نگران کننده است.

وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان بستری در این شهرستان ۲ برابر شده است، افزود: در چند هفته گذشته شرایط بوکان رو به بهبود بود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت آن آبی شد ولی اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند وضعیت شهرستان تغییر خواهد کرد.

 رییس بیمارستان شهید دکتر قلی‌پور بوکان با تاکید بر شکننده بودن این وضعیت، اضافه کرد: افزایش مراجعات در چند روز گذشته این نگرانی را به وجود آورده که شیوع ویروس کرونا در حال شدت گرفتن است و باید دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از گذشته رعایت شود.

ادامه داد: اگرچه ممکن است درصد و میزان مرگ‌آوری ویروس کرونا بیشتر نشده باشد، اما وقتی تعداد بیشتری مبتلا و بستری می‌شوند، تعداد فوتی‌ها و جان باختگان کرونا نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

قادرزاده بوکانی با بیان اینکه مردم باید از حضور در مجالس و نشست های خانوادگی به شدت پرهیز کنند، اظهار کرد: با درگیری یک نفر از اعضای خانواده، افراد زیادی از همان خانواده آلوده به ویروس می‌شوند.

وی گفت: در حال حاضر ۲ بخش ویژه و عادی در شهرستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته که در صورت افزایش تعداد بیماران بستری مجبور به بازگشایی بخش‌های دیگر خواهیم بود.

بوکان با ۲۵۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha