۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84202967
۱ نفر

برچسب‌ها

گردنه‌های کوهستانی زنجان پوشیده از مه است

زنجان- ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: گردنه‌های کوهستانی استان پوشیده از مه غلیظ است، رانندگان از چراغ های مه شکن استفاده کنند.

جواد یوسفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر گردنه‌های کوهستانی خانچایی، بادامستان، ذاکر،آق گدیک در مسیرهای زنجان به طارم و زنجان - تخم- چورزق پوشیده از مه است.

 وی اظهارداشت: بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان زنجان بارش برف و وقوع کولاک در ارتفاعات و مسیرهای کوهستانی وجود دارد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: ضرورت دارد رانندگان، خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند.
یوسفی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر تردد خودروها در جاده های اصلی و فرعی استان به صورت عادی و روان جریان دارد.
وی، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند چرا که ممکن است با خلوت بودن مسیرهای ارتباطی عدم تمکین به قوانین راهنمایی و رانندگی حادثه ای را رقم بزند. 
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر ۵۰ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های امداد و نجات بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
یوسفی اضافه کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =