۱۵ طرح عمران روستایی لرستان دهه فجر افتتاح می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: ۱۵ طرح هادی و مقاوم سازی مسکن روستایی همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در این استان افتتاح می‌شود.

مسعود رضایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها ۶۶۲ میلیارد و ۷۴ میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: ۱۱ طرح هادی در  روستاهای خشتیانک و فیال بروجرد، هلوش، میدان بزرگ و سراب عبدالعلی پلدختر، تلوری بزرگ، سرخه لیزه و سالی بزرگ خرم آباد، علی آباد برخوردار دلفان، داربید سلسله و باباقلی کوهدشت همزمان با دهه فجر افتتاح می شود.

رضایی اجرای ایمن سازی روستاهای سیل زده بابازید، چم مهر بالا و چم مهر پایین پلدختر را از دیگر طرح های قابل افتتاح در ایام دهه فجر عنوان کرد و گفت: دیوار ساحلی پلدختر نیز یکی دیگر از طرح های آماده بهره برداری است.

لرستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن ۱۵۳ هزار و ۱۵ واحد مسکن روستایی دارد که برای این تعداد حدود ۱۲۱ هزار سهمیه بازسازی و مقاوم سازی مصوب شده که تاکنون حدود ۱۱۶ هزار تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی پرداخت شده است.

اکنون حدود ۳۷ هزار واحد مسکن روستایی لرستان نیازمند مقاوم سازی و درصد مقاوم سازی مسکن روستایی حدود ۷۶ درصد است که با اجرای طرح مقاوم سازی ۱۰ هزار و ۴۰۰ واحد در برنامه ۹۹، شاخص مقاوم سازی در استان به ۹۰ می رسد.

بنا بر سرشماری سال ۹۵ تعداد کل روستاهای استان لرستان سه هزار و ۴۱۵ مورد است که ۲ هزار و ۹۸۵ روستا دارای سکنه و ۴۳۰ روستای آن نیز خالی از سکنه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها