برگزاری مجالس عروسی در تالارهای قزوین تحت نظارت بازرسان است

قزوین - ایرنا - رییس اتحادیه چلوکبابی‌ها و تالارهای پذیرایی استان قزوین گفت: برگزاری مجالس عروسی در تالارهای پذیرایی به لحاظ رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا تحت نظارت است و بازرسان اتحادیه و شبکه بهداشت بر آنها بازرسی و سرکشی لازم را دارند.

رضا عسگری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر، افزود: برگزاری مجالس عروسی در تالارها نیازمند گرفتن مجوز است و این موضوع باعث می‌شود تا بازرسان بهداشت و اتحادیه در طول مراسم عروسی با بازدید و سرکشی بر نحوه برگزاری میهمانی‌ نظارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای هر مجلس عروسی در تالارها یک نماینده بازرسی تعیین می‌شود، اظهار داشت: در صورتی که تالار پذیرایی از شیوه نامه‌های بهداشتی تخطی کند، با او برخورد قانونی می‌شود و از دادن مجوز دیگر به آن تالار تا پایان سال خودداری خواهد شد.

عسگری برگزاری عروسی در تالارهای پذیرایی را از نظر بهداشتی بهتر از باغ‌های اطراف استان دانست و گفت: از زمانی که وضعیت کرونا در قزوین زرد شد و شیوع این بیماری تا حدی کاهش یافت، تالارهای پذیرایی با ۳۰ درصد جمعیت فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و میهمانی‌ها با کمتر از ۱۰۰ نفر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورت نظارت بر تالارها قطعا شیوع ابتلای ویروس کنترل می‌شود و تعداد بیماران به شدت کاهش می‌یابد.

این مسؤول اتحادیه به برگزاری ۱۵ مراسم عروسی از ابتدای زرد شدن وضعیت کرونا در استان اشاره کرد و گفت: از آنجایی که مراسم عروسی بین ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار می‌شود، میهمانان می‌توانند تا قبل از ساعت ۲۱ و اعمال محدودیت‌های شبانه به منزل بازگردند.

وی به همکاری مردم در برگزاری مراسم عروسی اشاره کرد و گفت: مردم به تازگی تمایل چندانی به برگزاری مراسم‌های شلوغ و پرهزینه ندارند و خودشان هم در دعوت از میهمانان بسیار همکاری می‌کنند، به طوری که در یک ماه گذشته مجلسی با بیش از ۱۰۰ نفر میهمان برگزار نشده است.

عسگری در انتقاد از صحبت‌های برخی مسؤولان نسبت به عملکد تالارهای پذیرایی گفت: درحالی که تالارها مدام تحت نظارت و بازرسی بهداشت و اتحادیه قرار دارند، آرامستان‌ها بدون نظارت و بازرسی به حال خود رها شده و به نظرم از در محدودیت سازی از نظر هزینه اجتماعی و اقتصادی اولویت بیشتری دارند.

۲۰ تالار پذیرایی در قزوین مجوز فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها