پرداخت حق پرستاری والدین شهدا در بودجه ۱۴۰۰ قابل توجه است

تهران - ایرنا - معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای پرداخت حق پرستاری والدین معزز شهدا با هماهنگی‌های خوبی که با دولت و مسئولان سازمان برنامه و بودجه انجام گرفته،‌ تعداد قابل توجهی از پرونده‌ها برای پرداخت حق پرستاری برای سال آینده در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

محمود پاکدل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا درباره بررسی پرونده های حق پرستاری والدین شهدا اظهار داشت: با توجه به کهولت سن والدین شهدا، ‌تعداد زیادی از پرونده های درخواست حق پرستاری این والدین در نوبت رسیدگی و تخصیص بودجه قرار دارد .

وی افزود:‌ به امید خدا و شرایط تصویب بودجه حق پرستاری والدین شهدا که مشمول ماده ۲۶ قانون جامع ایثارگران است این حق را پرداخت می کنیم و این دغدغه هایی که الان والدین دارند برطرف می شود.

جانبازان ۲۵ درصد به بالا مشمول زمین و وام مسکن می شوند

معاون تعاون بنیاد شهید درباره موضوع تسهیلات مسکن والدین شهدا گفت: تا امروز والدین شهدا مشمول ماده ۷ قانون نیستند اما از امتیاز وام مسکن بهره مند هستند و ما هیچ مشکلی در این خصوص نداریم و به هر تعدادی که والدین شهدا درخواست داشته باشند ما وام مسکن را تقدیم آنها می کنیم .

پاکدل ادامه داد :‌ در تسهیلات مسکن برای جانبازان،‌ جانبازان ۲۵ درصد به بالا مشمول دریافت زمین و هم وام مسکن می شوند، اما جانبازان ۵ درصد تا قبل از ۲۵ درصد، ‌تنها می توانند از وام مسکن استفاده کنند.

افزایش وام تسهیلات مسکن ایثارگران در ۱۴۰۰ قابل توجه است

معاون تعاون بنیاد شهید درباره افزایش مقدار وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد:‌ این افزایش به این صورت است که ابتدا باید این موضوع یک قانون شود و سپس به دولت تقدیم می شود و طی آیین نامه ای مانند سال های قبل ابلاغ و اجرا می شود.

وی درباره افزایش قیمت های مسکن و مشکلات رهن اسناد متقاضیان در بانک ها گفت:‌ با توجه به تورمی که وجود داشت مبالغ وام سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت، اما در بحث مشکلات جانبازان و ایثارگران در رهن قرار گرفتن اسناد آنها ،‌ این مسائل در حوزه بانکداری است.

ایثارگران واجد شرایط می توانند دو وام بر روی یک ملک دریافت کنند

پاکدل تصریح کرد:‌ وقتی بانک ها یک وام پرداخت می کنند سندی را به عنوان رهن می خواهند، ما برای رفع این نقیصه اخیرا فرد جانباز و همسرش را که واجد شرایط باشند یا والدین شهید و فرزند که جانباز باشند را  دو سهمیه وام مد نظر قرار دادیم که بتوانند دو وام بر روی یک ملک بگیرند و با همان یک ملک که در رهن قرار می گیرد، این مشکل حل شود.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند،
شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد، ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار جامعه