مناطق با وضعیت آبی کرونایی در آذربایجان‌غربی به ۱۲ شهرستان رسید

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته، وضعیت شیوع کرونا در ۱۲ شهرستان شمال و جنوب استان به صورت آبی درآمده و پنج شهرستان دیگر زرد است.

علی مصطفوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آبی ‌شدن وضعیت این تعداد از شهرستان‌های ۱۷ گانه آذربایجان‌غربی نتیجه اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان است.

وی اضافه کرد: طی هفته گذشته وضعیت شهرستان سردشت از آبی به زرد تبدیل شده و وضعیت خوی و نقده از زرد به آبی بهبود یافت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ماکو، شوط، پلدشت، چایپاره، خوی و چالدران در شمال استان و بوکان، نقده، تکاب، شاهین‌دژ، اشنویه و پیرانشهر در جنوب استان جزو شهرستان‌های با وضعیت آبی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنان وضعیت شهرستان‌های ارومیه، سردشت، میاندوآب، مهاباد و سلماس زرد است ولی امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها و تداوم اجرای محدودیت‌ها وضعیت آنها نیز آبی شود.

نمازجمعه در همه شهرهای آذربایجان غربی، این هفته هم اقامه می شود

طبق اطلاعیه ستاد برگزاری نمازجمعه در آذربایجان غربی، این آیین عبادی سیاسی با توجه به تداوم وضعیت زرد و آبی در همه شهرستان های استان اقامه می شود.

در این اطلاعیه بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط نمازگزاران تاکید شده است.

به گزارش ایرنا، طی سه هفته گذشته فقط چهار شهرستان آذربایجان‌غربی شامل بوکان، پیرانشهر، چایپاره و سردشت آبی بود که  ۲ هفته گذشته شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت، چالدران به آنها اضافه شد و هفته پیش نیز شهرستان های اشنویه، تکاب و شاهین‌دژ در این بخش قرار گرفت.

آذربایجان‌غربی ۱۷ شهرستان و ۴۷ شهر دارد؛ تاکنون بیش از ۱۰۴ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها