۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۳
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 84202895
۱ نفر

برچسب‌ها

هشدار هواشناسی یزد به کشاورزان استان

یزد- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد نسبت به خسارات احتمالی ناشی از باد شدید و گرد و خاک (و احتمال توفان) به کشاورزان در ۲ روز آینده در این استان هشدار داد.

سید عباس میرحسینی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا از کشاورزان استان خواست برای پیشگیری از احتمال خسارت به محصولات گلخانه‌ای و نهال‌های تازه کشت شده در برابر باد شدید و گرد و خاک و توفان احتمالی، تمهیدات لازم را فراهم کنند.

وی به کشاورزان توصیه کرد: استحکام گلخانه ها، مراقبت از نهال های تازه کشت شده با نصب قیم برای مقاومت در برابر باد، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی و محافطت از کندوها و زنبورها را در دستور کار خود قرار دهند.

وی همچنین از احتمال شکسته شدن شاخه های درختان بعلت وزش شدید باد و توفان احتمالی هم خبر داد و اظهار داشت: وزش باد شدید و گرد و خاک در طول روز شنبه تا پیش از ظهر یکشنبه، استان یزد و از جمله مناطق یزد، ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، مهریز، میبد و هرات را در بر می‌گیرد.

میرحسینی تصریح کرد: احتمالا این باد شدید در ساعات ظهر و بعد از ظهر، توفانی خواهد بود. 

کارشناس هواشناسی یزد از صاحبان واحدهای تجاری هم خواست نسبت به استحکام سازه های تبلیغاتی و تجاری خود، اقدام و شهروندان هم از ترددهای غیرضرور در شهر خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها